Wprowadzenie do świata grafiki tatuatorskiej

Grafika tatuatorska jest niezmiernie szerokim pojęciem, nie ogranicza nas ani technika ani narzędzia, których używamy do tworzenia projektów. Musimy jednak pamiętać o spełnieniu wymagań klienta i utrzymaniu pewnej stylistyki podczas tworzenia wzorów. Jedyne co rzeczywiście stoi nam na drodze to własna wyobraznia i w pewnym stopniu warsztat. 

Styl a technika dziarania

Możemy się spotkać z różnymi upodobaniami dotyczącymi stylu wykonania tatuażu czy to jeśli chodzi o kreskę artysty czy to sposób samego wykonania dziary. Wiadomo, że łatwiej będzie wykonać prosty graficzny wzór za pomocą hand poke’a, niż cały wycieniowany rękaw.

Styl “graficzny”

Jest właściwie jednym z najbardziej obleganych stylów grafiki pod tatuaż. Możemy się spotkać z różnymi jego wariacjami, zaczynając od bardzo prostych wzorów podchodzących pod rysunek jedną linią kończąc na szczegółowych pracach w bardziej graficznej odsłonie. Nie skupiamy się wtedy na szczegółach, liczą się zarys i zamysł projektu. Na pierwszy plan wychodzi zabawa zwykłą ciągłą linią, nie podkreślamy światłocienia w pracy, ważny jest dobry lineart.

Minimalizm

Styl realistyczny

Styl hiperrealistyczny

Handpoke a Maszynka

Technika tatuowania zazwyczaj jest dobierana indywidualnie do konkretnego projektu. Zależy to od tego, jak bardzo szczegółowy lub trudny w wykonaniu jest projekt. Maszynka jest zdecydowanie o wiele bardziej precyzyjna, a kreska jest na pewno bardziej pewna niż przy wykonywaniu pojedynczych kropeczek. Wiele początkujących tatuatorów zaczyna swoją przygodę właśnie z handpokiem – ze względu na niższy koszt oraz łatwo dostępność reszty materiałów. Cena zakupu igieł znacznie różni się od inwestycji w nową maszynkę. Zresztą hartowanie się tak mozolną robotą sprawia, że jest się bardziej wytrwalszym podczas poznawania później kolejnej techniki.

Related Articles

Podstawy karykatury

Karykatura większości kojarzy się z komicznym ukazaniem czyjegoś wizerunku, zniekształcając pewne cechy postaci. Zazwyczaj są one mocno wystylizowane i każdy artysta rysuje je w zupełnie…

Responses