Rzuty ortogonalne – czarna magia?

Rzuty ortogonalne lub potocznie zwane bryłami na podstawie widoków u nas nazywane są Igurrami! Wielu na samym początku sprawiają niemały kłopot.
Ale wytłumaczę Ci, co robić, jak na nie patrzeć, jak je czytać i jak się za nie zabrać.
Obiecuję, że nigdy więcej nie będą „czarną magią”.
Myślę, że zdecydowanie najłatwiej będzie Ci to wytłumaczyć na przykładach.
A dlaczego… ponieważ definicja sama w sobie brzmi dość skomplikowanie. Nawet dla mnie.
A nie chcę Cię przez to do nich zniechęcić! Wręcz przeciwnie – chcę Ci pokazać, jak ciekawe, przydatne i przyjemne jest rozwiązywanie tzw. brył na podstawie widoków
Pewnie zastanawiasz się, czym są właściwie te kwadraty z figurami wewnątrz?
To nic innego, jak widok na każdy z boków po kolei. Ale pamiętaj! Ten widok tak jakby spłaszcza wszystkie krawędzie i ściany do jednego wymiaru!
Ale bardzo ważne jest, który kwadrat to która ściana.
Tutaj na tym schemacie wszystko jest wytłumaczone.
I cała magia właśnie polega na złożeniu wszystkich trzech widoków w jedną bryłę!
Uwierz – zawsze trzy wystarczą, żeby to zrobić😉
Trochę dziwne… co nie?
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Odpowiedź jest w zasadzie prosta. Nawet nie wyobrażasz sobie, jak bardzo ćwiczysz wtedy swoją wyobraźnię przestrzenną.
Ja sama zaczynałam swoją przygodę z bryłami na podstawie widoków dawno temu, kiedy zaczynałam pierwszą klasę gimnazjum. Uwierzcie, że totalnie mi wtedy nie szło…
Miałam wielki problem nawet z tymi najprostszymi bryłkami.
Pamiętam, jak na jednym z początkowych trymestrów kursu rysunkowego dostałam wielką pracę dla chętnych. Oczywiście składała się z kilkudziesięciu rzutów ortogonalnych… A ja może potrafiłam rozwiązać 4 z nich.
Taka była jedna z nich:
Siedziałam kilka wieczorów, myśląc i próbując zrozumieć aż nadszedł kolejny dzień kursu.
Wtedy wiele osób przyniosło swoje rozwiązania, a ja byłam sobą strasznie rozczarowana, że mi się udało zrobić dużo mniej niż całej reszcie…
Ale gdy prowadzący wytłumaczył każdą bryłę po kolei, powoli zaczynałam łapać, co robiłam źle. I od tamtej pory ćwiczę co pewien czas takie bryłki.
A teraz na tyle mam już je ogarnięte, że bez problemu rozwiązuję zdecydowaną większość z nich!
Jaki wniosek z tego? – Nie poddawaj się, nawet jeśli kompletnie Ci się nie udaje!
Nadejdzie taki moment, że po wielu ćwiczeniach będzie Ci szło jak z płatka! W DOMINie taki system nauki wpisuje się nasza redominizacja i koraliki!
Architektura to prestiż. To zawód powszechnie szanowany. Dlatego cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Tu dowiesz się jak skutecznie zdać egzamin.
Rady od osoby która zajęła pierwsze miejsce.
Opactwo cysterskie – na przykładzie Alcobaca w Portugalii. W tym artykule dowiesz się o : • Jak wygląda typowe opactwo cysterskie • Wszystko zilustrowane będzie…
batalha + wszystkie detale gotyckie !!! (na końcu) 01 Wstęp Jak tu żyć, kiedy wkoło tyle pięknych rzeczy. Dopiero co skończyłem pisać artykuł o opactwie…
Procreate jest aplikacją do tworzenia grafiki rastrowej – opracowaną i opublikowaną przez Savage Interactive dla iOS i iPadOS w 2011 roku. Możemy jej używać zarówno…
Złapanie poprawnych proporcji w zgodzie z anatomią człowieka sprawia wiele problemów nie tylko początkowym artystom, ale również osobom, które mają już niemały warsztat. Kupowanie, słuchanie,…
Responses