Rysunki Star Wars- postacie + statki [tutorial]

Gwiezdne Wojny (ang. Star Wars), to franczyzna filmowa, z gatunku space opera, która już na zawsze wpisała się do kultury naszego świata. Jest oparta na książkach George’a Lucas’a, który dodatkowo nakręcił pierwsze 6 filmów o sadze Skywalker’ów. Ale myślę, że tego świata nie trzeba nikomu przedstawiać, więc zacznijmy nasze rysunki Star Wars!

Jak wybierać zdjęcia referencyjne?

Pierwszą rzeczą od której zaczynamy rysowanie postaci, (jeśli nie robimy tego z głowy, a na początku nie polecam, gdyż podczas nauki rysunku jest wybranie dobrego zdjęcia referencyjnego, które sprawi że nasz rysunek będzie wyglądał lepiej i ciekawiej.
Cechami dobrej refki (skrót od zdjęcia referencyjnego) są:

  • dobra jakość zdjęcia 
  • ciekawe światło 
  • dobry kadr- można posłużyć się kilkoma zdjęciami i samemu go utworzyć 

Jeszcze lepiej jeśli samemu zrobimy zdjęcie, bo wtedy mamy panowanie nad kadrem, kompozycją i światłem. Jednak jeśli korzystamy ze zdjęcia z internetu, pamiętajmy o oznaczeniu autorów podczas publikacji.

Joda- ołówkiem

Rysunki Star Wars zaczynamy od szkicu, możecie go wykonywać ołówkiem jak i innymi narzędziami w zależności od techniki. Podczas robienia szkicu ważne jest żeby co jakiś czas odchodzić od rysunku i wracając sprawdzać jak wyglądają proporcje- metoda odsapnięcia.

 

METODA CIENIOWANIA – WĘZŁY

To metoda często używana na zajęciach w Dominie. Polega na wybraniu „węzłów” czyli najbardziej kontrastowych miejsc na rysunku. Następnie

Ahsoka- monochromatyczna kredka

Rysowanie zaczynamy od szybkiego szkicu, dzięki któremu złapiecie proporcje. Jeśli nie czujecie się jeszcze swobodnie z kredką- możecie użyć ołówka, a później go zetrzyjcie. Tylko pamiętajcie żeby go nie dociskać aby rysunek wyglądał estetycznie.(rysunek 1) Następnie przechodzimy do cieniowania. Robimy to metodą węzłów. Wybieramy sobie dwa najbardziej kontrastowe miejsca i zaczynamy od pierwszego(rysunek 2), później przechodzimy do drugiego (rysunek 3) i je łączymy.

R2-D2 i C-3PO

Han Solo i Chewbacca

Jabba- kredki na ciemniejszej kartce

Statki cienkopis+marker

budynki- wstęp do concept artu

Related Articles

Responses