RYSUNEK NA ZAMÓWIENIE

Rysunek na zamówienie to świetny pomysł na unikalne ozdobienie ściany.

Zamiast kupować w markecie obrazek, który wisi już na 100.000 ścian. Zamów go u nas. Nie wydasz na to fortuny ponieważ rysują go młodzi twórcy. Mistrzowie którzy dopiero budują swoje nazwisko. Zamów to co cię kręci najbardziej. A ludzie zamawiają niemal wszystko. Od własnego domu po miejsce na świecie w którym się zakochali. Od portretu dziadka po szybką karykaturę dla kolegi z pracy. Są też zlecane kolorowe akwarele na których woda migocze tysiącem świateł. Samochody którymi jeżdżą ich właściciele – żółty Duży Fiat z pluszową kierownicą. Czy też minimalistyczna kompozycja niemal jak czarny kwadrat na białym tle.

rysunek wojciecha domińczaka
Oprawiony rysunek Wojciecha Domińczaka. Koszt takiej prace formatu A3 waha się od 1200 do 1700 zł. Autor jest szefem największej pracowni rysunku w Polsce i w takim przypadku kosztuje nazwisko a nie tylko to co jest na rysunku

Tytus Brzozowski – przekonaj się jak rosną ceny.

O tym, że warto inwestować w sztukę i ludzi młodych przekonuje zawrotna kariera naszego dawnego ucznia (2004 rok) Tytusa Brzozowskiego. Autor najpierw zakochał się w akwareli. Potem wyćwiczył extra warsztat. A na koniec włożył w swoje pracę duszę i pomysł. I tak stopniowo od 100 zł doszedł do kilku tysięcy za jedno swoje dzieło. To się nazywa lokata kapitału jak ktoś wydał 100 zł na coś co po 15 latach warte było dwadzieścia razy więcej.

Cena obrazka zależy od klasy twórczej.

Trzy klasy twórcze – trzy zakresy cen

Mamy trzy klasy twórcze.

Klasa A to Mistrzowie – tacy jak Grzegorz Wróbel, Wojciech Domińczak, czy Piotr Banak. Za prace w tej kategorii należy przewidzieć od 900 zł nawet do 4.000. Wszystko zależne od formatu i techniki.

Klasa B to Mistrzowie którzy już są jak klasa A ale jeszcze o nich świat nie usłyszał. Są oni skłonni oddać swoją pracę za cenę od 300 do 1500 zł. Jakościowo nie ma różnicy pomiędzy klasą A i B. Tyle tylko że klasie A twórcy mają już wyrobioną markę i płaci się za ich nazwisko a nie za warsztat.

Klasa C to pretendenci na mistrzów. Czyli osoby które robią bardzo szybkie postępy i już za chwilę będą w klasie B. W tej grupie można kupić rysunek już od 50 zł a nie drożej niż za 500. To są nasi uczniowie którzy się wyraźnie wyróżniają. I nie chodzi tu o talent bo coś takiego jak talent nie istnieje. Chodzi o rzeczy bardziej wymierna – zaangażowanie, wrażliwość, pracowitość. A to może wykształcić w sobie każdy. Musi tylko chcieć.

A to jest rysunek Mistrza z klasy B – Bartka Piszczka :

Rysunek na zamówienie
Rysunek Bartka Piszczka. Świetnego rysownika który przeszedł w naszej pracowni drogę od zupełnego amatora do profesjonalisty. Widać, że warsztat jest już pełny. Teraz autor buduje swoje nazwisko i markę. Choćby takimi wpisami jak ten 🙂

Wycena rysunku – skąd biorą się różnice

Dlaczego ceny rysunków w poszczególnych klasach na siebie nachodzą ?

To wynika z kilku czynników :

Za karykaturę formatu A3 uznany twórca nie może wziąć więcej niż kilkaset złotych. Ale jeżeli ktoś chciałby zamówić Bazylikę św. Piotra w Rzymie z lotu ptaka na formacie metr na 40 cm i to cienkopisem to musi liczyć się z tym że artysta będzie siedział nad tym kilkadziesiąt godzin. A oczy ma jedne.

Natomiast młody artysta który narysuje widoczek z rzeką ołówkiem nie musi się wykazać idealnymi proporcjami.

Kiedy artysta dochodzi do poziomu takiego jak Tytus Brzozowski to zaczyna już pełnić samodzielną rolę na rynku sztuki. My jesteśmy tylko od procesu inspirowania i uczenia.

Chętnych nabywców jak i autorów zapraszam do kontaktu mailowego na domin@domin.pl

Wycena rysunku na przykładzie pracy Wojciecha Domińczaka

Rysunek zimy Wojciech Domińczak
Rysunek z cyklu zima 2019. Autor Wojciech Domińczak. Format A3 cena 1400 zł. W treści niżej wyjaśnienie jak ta cena się budowała.

Na cenę takiego rysunku składa się :

  • marka osobista Wojciecha Domińczaka – jest to szef największej pracowni rysunku w Polsce
  • nie łatwo jest kupić taką pracę – to jest rzadkość. Nie znajdziecie ich w żadnych galeriach. Nie ma ich w żadnym serwisie artystycznym. Można zamówić bezpośrednio u autora ale też nie ma gwarancji, że znajdzie czas
  • czas wykonywania takiej pracy to ponad siedem godzin dlatego przeliczając bezpośrednio liczba godzin x stawka godzinowa specjalisty , to tak wychodzi