ODROBIENIA

Odrobienia lekcji rysunku na których Cię nie było

Poziom A

Odrobienia.

W szkole rysunku Domin mamy kilka sposobów na to żeby nie stracić opuszczonych zajęć. Nie zawsze da się być na każdej lekcji rysunku. Czasami wypada ich naprawdę sporo.

To co wyróżnia nasze kursy rysunku od innych to program Elastyczność. Czyli cały szereg rozwiązań które mają pomóc Ci w nadgonieniu materiału

Tu masz listę sposobów na odrobienia:

Teraz czas na szczegółowe wyjaśnienia powyższych opcji:

Przyjście w tym samym tygodniu z inną grupą

Kursy artystyczne w Dominie dzielą się na 3 zasadnicze grupy – kurs na ASP w Kontrastowni, kurs digital painting w Creativity (obydwie firmy to spółki córki Domina) oraz na naukę rysunku przestrzennego w Dominie.

W ciągu tygodnia mamy te same zajęcia w kilku grupach. Jeżeli jesteś na rysunku od podstaw w poniedziałek to wiedz, że na pewno w czwartek też jest taka grupa. Możesz na nią przyjść a nawet zostać dłużej na zajęciach specjalistycznych np z Historii Sztuki a w piątek na kursie malarstwa olejnego.

Trochę inaczej jest z rysunkiem dla dzieci ponieważ one są tylko w weekendy.

Wolna Pracownia

Wolna Pracownia to cykl spotkań gdzie jest “lotny asystent” możesz przyjść i pokazać mu swoje rysunki. Możesz poprosić go o wydanie i przerobienia zaległego materiału.

Masz problem z jakimś ćwiczeniem – również chętnie ci pomoże.

wolna pracownia - odrobienia
Wolna pracownia – odrobienia zajęć. Prowadząca robi korektę.

Odrobienia w ferie i wakacje

Ta forma jest trochę bardziej kłopotliwa.

Najczęściej ogłaszamy, że w takim a takim czasie jest możliwość nadgonienia zajęć. Są jeszcze dwie opcje:

  1. Jeżeli jesteś zapisany na wakacyjny lub feriowy kurs rysunku – to wtedy przymykamy oko jak dodatkowo odrabiasz sobie zajęcia.
  2. czasami jest też tak, że w grupie jest mało osób np. tylko 3 i prowadzący nie ma co robić – wtedy też dopuszczamy możliwość odpracowania zaległości z roku szkolnego

Przerobienie materiału samodzielnie kursem rysunku on-line

Jest też dodatkowa forma przerobienia zaległego materiału – zrobienie go samemu.

Nie lubimy tej opcji ponieważ nie mamy kontroli nad poprawnością wykonywanego zadania. Niestety ludzie coraz częściej z tego korzystają bo nie chce im się ruszyć tyłka do pracowni.

Na platformie video mamy wszystkie trymestry on-line. Tam można włączyć sobie ćwiczenie i je zrobić. Ta platforma powstała raczej jako wsparcie zajęć stacjonarnych niż ich zastąpienie.

Nie mniej są tam materiały w formie PDF i Video i od biedy można tak zrobić.

Opieka prowadzącego jest o tyle istotna, że naprowadza on na właściwe tory. Musisz wiedzieć, że fakt patrzenia na plik PDF czy materiał Video jest obarczony szumem komunikacyjnym. Rysownik podczas nagrywania materiału zawsze pominie jakąś kluczową sprawę bo wydaje mu się, że to jest oczywiste. Nawet jak wie, że dla początkujących nic nie jest oczywiste. Podczas zajęć stacjonarnych kiedy zauważy, że czegoś nie powiedział to natychmiast podchodzi do tablicy i to tłumaczy. W online nie może tego zrobić. Poza tym najczęściej jest tak, że ludzie patrzą i nie widzą. Gdyby tak nie było to ktoś kto podchodzi do rysowania portretów spojrzał by na modela lub zdjęcie i od razu dobrze uchwycił proporcje. Tak nie jest. Ludzie patrzą na materiał i bagatelizują to czego nie rozumieją. Z tego rodzą się błędy a potem zaległości.Odrobienia pomiędzy Bożym Narodzeniem a Sylwestrem

W dniach 28,29,30 Grudnia zawsze organizujemy czas odrobień. Cieszą się one dużą popularnością bo jest czas wolny a godziny działania są w środku dnia. Można się wyspać jak również nie wracać po nocy do domu.

Przy okazji Archimistrza

W ramach wolnej pracowni mamy zajęcia specjalistyczne Archimistrz. Czyli rysowanie architektury idąc po kolei przez epoki oraz używając różnych technik. Czasami zajęcia te nazywane są “Multitechnik”

Część osób która chodzi na kurs na architekturę wpada na te zajęcia właśnie po to żeby zrobić sobie zaległy materiał. Teoretycznie te zajęcia nie służą do odrabiania ale w praktyce ludzie i tak to robią. Panuje tam super atmosfera i prowadzący chętnie pomaga.

A tak np. wygląda materiał dotyczący rysowania piramid:

specjalistyczne zajęcia z rysunku o rysowaniu architektury
Przykład z zajęć architektonicznych Archimistrz

Pro-Tip: Jeżeli masz zaległe zajęcia z rysunku koniecznie szybko nadrabiaj bo pomimo tak wielu możliwości odrobienia ludzie i tak gubią lekcje.