Od realizmu po interpretację
akapit 2: dalsza część artykułu.
Umiesz już realistycznie odwzorować ołówkiem otaczający cię świat. Rysujesz martwą naturę i świetnie ci wychodzi. Teraz pora na kolejny krok. Pora na twoją własną interpretację.
Trochę zdań o realiźmie i rysunku w dominie.
Chodząc na kurs rysunku w dominie będziesz mieć styczność z tematami opierającymi się o jak najdokładniejsze odwzorowanie tego co widzisz przed sobą. Będziesz musiał przypatrzeć się dokładnie materiałowi i fakturze przedstawionej ci rzeczy, walorowi i kontrastowi. Zaczynając od ogólnego szkicu, poprzez dodanie szczegółów, a następnie cienia stworzysz prześliczną pracę. Poświęcisz na to dużo energii i czasu, a na koniec będziesz dumny z tego co powstało. Taki styl nazywa się realizmem. Ma on na celu przeniesienie tego co widzisz na kartkę w jak najdrobniejszych szczegółach. Taki styl jest estetyczny i miły dla oka, jednak są sytuacje w których się nie sprawdzi.
Spójrzmy teraz na pracę, o której marzy ogromna liczba ludzi. Mowa tutaj o tworzeniu gier komputerowych. Oprócz grona informatyków, odpowiadających za utworzenie bazy i mechanizmu gry, zawsze jest też zatrudniona ogromna grupa artystów projektujących wygląd postaci, przedmiotów, jak i całej otoczki wizualnej gry. Pracy jest dużo o oznacza się ona też swoimi prawami. W tym przypadku rysunek realistyczny nie okazałby się najlepszym rozwiązaniem. Rysowanie każdego fragmentu dokładnie byłoby zbyt pracochłonne i zbyt kosztowne. Dlatego artyści muszą zinterpretować rzeczywistość i przedstawić ją w inny, często uproszczony sposób.
Ale ale, czym tak właściwie jest interpretacja? I na czym to polega?
Parę zdań o obrazach zinterpretowanych i przykładach.
Pomysły na interpretację
interpretacja i przykład z rysunkami np, jabłka
podsumowanie
Responses