Kurs rysunku

kurs rysunku

Kurs rysunku

Kurs rysunku – na tej stronie znajdziesz mnóstwo fajnych rozwiązań artystycznych. Są tutaj kursy rysunku dla kandydatów na architekturę oraz na ASP. Zajęcia od podstaw krok po kroku ale też wyższe poziomy zaawansowania. Lekcje rysunku dla dzieci i zajęcia dla osób w sile wieku 🙂 Obejrzyj co mamy Ci do zaoferowania.

Dla lepszej nawigacji - spis treści całej strony

Prezent dla Ciebie - kurs akwareli online od podstaw za darmo

Pod tym linkiem znajdziesz kurs akwareli on-line i od podstaw. Wejdź przez ten link - zarejestruj się i ciesz się bezpłatnym dostępem.

Czego możesz nauczyć się na kursach rysunku :

rysunek realistyczny głowa konia

Świetne przedstawianie rzeczy

Kiedyś jak miałem 9 lat chodziłem po Starym Mieście i podglądałem rysujących artystów. Fascynowało mnie to. Nie mogłem się wprost napatrzeć jak świetnie rysowali.

W głowie rodziła mi się myśl “Ja tak nie potrafię, ja nigdy tak nie będę umiał”

15 lat od tamtego czasu narysowałem tę głowę konia. Teraz wydaje mi się to całkiem łatwe. Owszem trzeba włożyć w to sporo energii i ćwiczeń ale da się!

Na kursie rysunku w naszej pracowni nauczysz się oddawać rzeczy takimi jakie są. To o Tobie będą mówić – “Niesamowite, normalnie jak zdjęcie”

Oczywiście jeżeli tego będziesz chcieć bo możesz wybrać się na architekturę i rysować budynki. Możesz też dołączyć do kursu na ASP i pójść jeszcze inną ścieżką – nieprzedstawiającą.

Ale na początku nauczysz się po prostu ładnie rysować.

Prezentowany obok rysunek wykonany został techniką kredki. Format A3. Zajął mi kilka godzin. Można powiedzieć, że cały dzień rzetelnej pracy.


Jeżeli chcesz na razie spróbować rysunku to może zacznij od wykonania tych darmowych lekcji rysunku:

Łatwe rysunki do rozpoczęcia nauki rysunku – lekcje od podstaw, krok po kroku.


A jeżeli chcesz popatrzeć na wirtuozów ołówka to zachęcam do tego artykułu:

Rysunek ołówkiem – niewyobrażalna jakość wykonana ludzką ręką

Zacznij przygodę z rysunkiem - i rysuj tak jak te przykłady

kurs na architekturę - przygotowanie do egzaminu

Zostań architektem! – kurs rysunku na architekturę

Architektura – od tysięcy lat zawód prestiżowy i pożądany. Daje mnóstwo satysfakcji i nie jest nudny jak siedzenie w banku. 

Już prawie 5000 lat temu historia zapisała nazwisko architekta! Był nim Imhotep w starożytnym Egipcie.  Haghia Sofia – kościół Mądrości Bożej miał dwóch wspaniałych architektów – Antemiosa z Tralles i Izydora z Miletu. Antonio Gaudi i jego Sagrada Familia z Barcelony są na ustach osób które nie mają nic wspólnego z architekturą.

Architekt zawsze cieszył się uznaniem społecznym. I prędko to nie minie.

A same studia trudne nie są mimo, że jest to wydział Politechniki.

Pewnym problemem jest zdanie egzaminu na architekturę, gdzie trzeba wykazać się kreatywnością, widzenie rzutów ortogonalnych czy pogłębioną percepcją.

Ale nie martw się – przygotujemy Cię do tego. Mamy doświadczenie. 

Chociażby Złota Dekada, to z naszej pracowni przez 12 kolejnych lat (czyli nawet dłużej niż dekada) była pierwsza osoba na liście przyjętych na architekturę.

U nas dostaniesz kurs na architekturę który jest po prostu skuteczny.

Kurs na architekturę to nie tylko kurs rysunku ale również umiejętności o których pisałem wyżej.

Kurs rysunku = domin

rysunek flamastrami - rysunek kreatywny

Kreatywność – możesz jej się nauczyć

Bycie kreatywnym to nie umiejętność zarezerwowana dla nielicznych. Kreatywności można się nauczyć. Trzeba tylko wiedzieć jak tego uczyć.

Opiszmy proces powstawania tego niesamowitego galeonu.

Maciek trafił do nas na kurs rysunku pod architekturę. Początkowo sumiennie wykonywał zadania z poziomu podstawowego. Stopniowo robił kolejne zadania z wyższych trymestrów aż zdobył biegłą umiejętność w przedstawianiu.

Następnym krokiem był przejście z techniki ołówkowej na cienkopis i flamaster. To jest trudny moment. Wymaga bardzo sprawnej ręki. Ołówek można wytrzeć i coś poprawić. Rysując wymienionymi technikami mokrymi już nie.

Maciek jak wspomniałem na wstępie wybrał kurs rysunku na architekturę. Dlatego od pewnego momentu zaczął robić próbne egzaminy. Te znowu wymagają dużej kreatywności. Kandydat na architekturę siada nad pustą kartką i z głowy musi narysować odpowiedź na temat. Kluczowym momentem jest zestawienie wszystkich prac wszystkich kandydatów z wszystkich grup. Można wtedy mocno się zainspirować. Można wymienić poglądy. Można zobaczyć inny tok myślenia. Jeżeli przyjmiemy, że w ciągu całego kursu rysunku taki Maciej zobaczył kilkaset świetny prac to wzrasta zasób elementów do wykorzystania po kreatywnym obrobieniu.

A potem? A potem usiadł i narysował ten fantastyczny galeon. Przyjrzyj mu się uważnie – zobacz jak wiele kreatywnych rzeczy tu zastosowano!

Zapisz się na kurs rysunku do domina a poprawisz swojego skilla

nauka rysunku technicznego

Nauka rysunku technicznego?

Wiele dzwoniących do mnie osób pyta czy nauczyłbym ich rysunku technicznego?

Dwadzieścia lat temu odpowiadałem krótko “Nie, takiego typu rysunku nie uczę”

Potem jednak ktoś zadał mi drugie pytanie:

“Jak to? To nie przygotowuje Pan do egzaminu wstępnego na architekturę? Syn mojej znajomej chodził na kurs rysunku do Pana i dostał się na wymarzoną architekturę”

Wtedy zrozumiałem, że popełniam błąd zwany “klątwa wiedzy”. Dla mnie rysunek techniczny to było kreślenie. Dla osób, które nie mają wiedzy na ten temat kursy rysunku na architekturę to było to samo co kurs rysunku technicznego. A tak nie jest.

Tu na rysunku obok mamy bryłę która nazywa się Dominator symetrialny i składa się z trzech przecinających się ze sobą czworościanów foremnych. Jest jedna z dziesięciu brył z zadania Dziesięciornia:

Dziesięciornia – 10 świetnych brył rozwijających wyobraźnię przestrzenną

Dwa filmy pokazujące jaka jest świetna atmosfera w dominie - oba nagrali nasi absolwenci

Film “z pracowni” nagrała Ala Sutkowska – tak na spontanie. Ala wsławiła się tym, że zajęła pierwsze miejsce na Architekturze

Film z Dominiady nagrał dla mnie Krzysiek Tkacz który na kurs rysunku chodził w roku 1999! A na Dominiadę wpadł bo to nasze doroczne spotkania rysunkowe w plenerze.

kurs na architekturę Warszawa i online

Kurs rysunku artystycznego

W szkole rysunku Domin uczymy rysowania przestrzennego. Koncentrujemy się na architekturze i concept arcie.

Ale jest artystyczne ramię Domin – Kontrastownia. To właśnie tutaj są prowadzone najlepsze kursy na ASP.

Kontarstownia ma to do siebie, że uczą tam artyści z Akademii Sztuk Pięknych. To jest bardzo ważne żeby szkoła rysunku artystycznego nie była powiązana z architekturą. Architekt też narysuje postać ale będzie zwracał uwagę na zupełnie co innego np. na detale , precyzyjny układ mięśni.

Na kursie artystycznym powinno oddać się wrażliwość, emocje czy też charakter. To są pojęcia mocno nieprecyzyjne i oddające wiele przestrzeni do interpretacji i tak powinno być. Ta interpretacja jest szalenie ważna.

Jeżeli chcesz iść na kurs rysunku gdzie będzie mało perspektywy i geometrii to koniecznie trzeba wybrać kurs artystyczny. I to koniecznie w Kontrastowni.

Kurs rysunku artystyczny w Kontrastowni – przejdź na ich stronę

Kilka rysunków naszych uczniów - też cię tak nauczymy

kurs na architekturę wnętrz
Rysunek wnętrza centrum handlowego wykonany flamastrami w odcieniach szarości
kurs rysunku w warszawie
Rysunek sangwiną - kurs rysunku w Warszawie oferuje wiele różnych technik
rysunek flamastrami samochód
Rysunek samochodu wykonany flamastrami Promarker
rysunek ołówkiem w perspektywie
Rysunek ołówkiem - wnętrze katedry gotyckiej - perspektywa zaawansowana
rysunek samochodu
Rysunek samochodu - Mazda - technika kredka + ołówek
szkoła rysunku
Rysunek przestrzeni miejskiej - Chicago - kurs rysunku na architekturę

Ciekawa opinia o kursie rysunku w Dominie

rodzina domina