Jak zacząć naukę digital paintingu?

Digital painting jest jedną z najbardziej rozwijanych technik rysunku. W tej chwili jest także jedną z najczęściej używanych. Przyda się każdemu kto chce tworzyć concept art czy pracować nad grafiką. Ale od czego zacząć?


Jeśli interesuje Cię sztuka cyfrowa to koniecznie przeczytaj o przydatnych filtrach w Photoshopie


Podstawowe programy

Jednym z najczęściej używanych programów jest Photoshop. Jest to płatny program należący do Adobe, który jest w tej chwili podstawą do digital paintingu i w concept arcie. Używa się go w profesjonalnych studiach, czy to przy produkcji filmów czy gier. Jest też wspaniałym narzędziem do edycji zdjęć przez co dobrze nadaje się do photobashingu.

Kolejnym płatnym, bardzo znanym i szanowanym narzędziem jest Procreate. Głównie używany na tabletach i do szkiców dalej przydaje się w profesjonalnych środowiskach.

Jeśli chodzi o darmowe programy, Gimp oraz Krita zdecydowanie będą najlepszym wyborem. Pozwolą na zrozumienie najbardziej podstawowych, jak i skomplikowanych narzędzi do obróbek zdjęć, jak i digital paintingu. Teraz jak wiesz już jakie programy warto stosować, co dalej?

Digital painting – kursy i serwisy dostępne za granicą

W przeciągu kilku ostatnich lat pojawiło się wiele licznych stron www jak i kursów które pomogą ci w zdobyciu wiedzy oraz ćwiczeń programów. Dla początkujących polecam Ctrl+paint który nie tylko zawiera niezbędne informacje o photoshopie, ale i również tricki które przydadzą się w cyfrowym malarstwie. Serwis ten posiada wiele krótkich wideo które podzielone są na wiele rozdziałów i pod-rozdziałów. Pomóc może ci również kanał Marca Bruneta.


concept art i digital painting

Zainteresować może Cię także


Digital painting – kursy i serwisy dostępne w polsce

Jednym z najlepszych polskojęzycznych forum jest max3d, które zawiera w sobie nie tylko pomocne wskazówki, ale i także portfolia jednych z najlepszych polskich artystów. Serwis ten daje też możliwość założenia własnej teczki. Nieważne czy interesuje cię grafika 3d czy digital painting, każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Najlepszy będzie jednak kurs który prowadzony jest na żywo z osobami które się w nim specjalizują. Najlepszymi będą zajęcia w kontrastowni oraz w dominie. Te zajęcia pozwolą ci dowiedzieć się o najważniejszych aspektach sztuki cyfrowej. Dodatkowo szybko rozwiną twoje umiejętności a prowadzący dostosują się do twoich potrzeb.

Jeśli chciałbyś się zapisać, możesz to zrobić w dowolnej chwili. Nasze drzwi są zawsze otwarte, o ile nie zabraknie miejsc.

Related Articles

Responses