Jak nauczyć się rysować?

kurs rysunku w warszawie

Jak nauczyć się rysować? Pytanie od którego zaczyna każdy kto chce się zajmować rysunkiem. Wielu szuka dróg na skróty, ale warto wspomnieć że takiej nie ma. Artyści muszą poświęcać wiele czasu na ćwiczenia by osiągnąć dobry poziom, ale dlaczego niektórym idzie to lepiej niż innym?

Regularne Ćwiczenia

Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego jak ważne są regularne ćwiczenia rysunku. Mówi się, że aby zostać mistrzem powinno się poświęcić 10tys godzin na rysunek. By osiągnąć taką liczbę godzin trzeba ćwiczyć codziennie, nawet po 15 minut, czy wykorzystując technikę Złotej Godziny, która pozwala na efektywniejsze wykonywanie żmudnych czynności.

Ćwiczenia które powinny zawierać się w tych tysiącach godzin powinny być ćwiczeniami celowymi. Co to znaczy?

Ćwiczenia celowe to takie które mają pomóc ci w ulepszeniu konkretnych umiejętności, na przykład rysowania elips czy prostych linii. To co wyróżnia ćwiczenia celowe od zwykłych ćwiczeń jest to, że tutaj trenujesz się w umiejętnościach które przydadzą ci się w każdych rysunkach, nie tylko w jednym. Te ćwiczenia wymagają pełnego zaangażowania by rzeczywiście mogły się wliczać w te 10 tysięcy godzin, najłatwiej można to osiągnąć techniką stopianów.


Jak nauczyć się rysować?

Krytyka

Coś co rzeczywiście pomoże ci w rozwoju to umiejętność samokrytyki. Warto popatrzeć na to co nie podoba ci się w twojej pracy, i co należałoby zmienić. Trzeba jednak pamiętać, że krytyka którą sobie stawiasz powinna być konstruktywna. Czyli zamiast mówić że twoja praca jest nieładna, zapytaj siebie dlaczego tak jest. Nie poprawisz się jeżeli nie będziesz wiedział co poprawić następnym razem.

Jeszcze lepiej kiedy znasz osobę która będzie w stanie Ci pomóc. Niestety rodzina i przyjaciele rzadko się w tym sprawdzają więc najlepiej zapisać się na kurs rysunku.

Kurs rysunkowy

Jak nauczyć się rysować? Kto wie lepiej od ludzi którzy sami już nauczyli się rysować?

To dlaczego kursy rysunkowe są takie ważne jest właśnie to, że o wiele szybciej się uczysz! Ludzie z którymi masz kontakt w czasie lekcji sami już poznali wiele odpowiedzi na pytania które Cię nurtują. Krytyka którą od nich dostaniesz będzie o wiele lepsza od krytyki osób które z rysowaniem mają niewiele wspólnego lub sami się uczą. Ich zadaniem będzie rozwinąć twoją pasje i pokazać ci kierunek którym warto zmierzać.

Related Articles

Responses