dominiada

DOMINIADA - spotkania po latach przy rysunku

Poziom A

Co roku w ostatni weekend czerwca i pierwszy września jest Dominiada czyli spotkania wszystkich dawnych i obecnych uczniów Szkoły rysunku Domin. Spotykamy się w ustalonym wcześniej miejscu:

Spis treści

najbliższe dominiady - czerwcowa i wrześniowa

dominiada wrześniowa:

Dominiada wrześniowa

plac zamkowy

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Lokalizacja

Plac Zamkowy

godziny

12.00-17.00

kontakt

Tel: 501-796-598 domin@domin.pl

Kilka zasad Dominiady

 • Dominiada jest idealna dla wszystkich którzy chcą wrócić do rysunku
 • Spotykamy się żeby wspólnie rysować w plenerze
 • Ale jeżeli nie masz ochoty przyjdź przybić piątkę
 • Dominadę rozpoczynamy o 12.00 a kończymy o 17.00
 • Jest w ostatnią sobotę i niedzielę czerwca (Dominiada I) i pierwszą sobotę i niedzielę Września (Dominiada II)
 • Oczywiście to nic nie kosztuje – spotykamy się towarzysko 🙂
 • Dominiada jest co roku
 • Jeżeli pada deszcz przesuwamy na kolejny weekend
 • Każdy jest mile widziany
 • Fajnie będzie jak wrzucisz na Instagrama #dominiada
 • Drugim hasztagiem jest #dominiada z rozszerzeniem roku np. #dominiada2019

Jak przygotować się do dominiady

To jest przygotowanie do Dominiady ale też do każdego pleneru:

 • Zabierz ze sobą wszystkie potrzebne materiały plastyczne – weź ich więcej gdyby okazało się, że chcesz działać jednak inną techniką. Poza tym w niedzielę nigdzie nic nie kupisz.
 • Weź ze sobą deskę i teczkę – Ja nie przywiozę 30 desek 🙂
 • Spakuj kilka kartonów – jeden może nie wystarczyć. Jak walniesz się w proporcjach i zechcesz zacząć od nowa docenisz ten podpunkt
 • Zabierz coś pod tyłek, rysujemy z miejsc gdzie jest dobre ujęcie a nie gdzie da się usiąść! Ja osobiście biorę wygodny fotel wędkarski bo jak mam rysować 6 godzin to warto zadbać o komfort.
 • zabierz czapeczkę i okulary przeciwsłoneczne – czasami jest tak że zaczynamy rysować w cieniu a po dwóch godzinach zmienia się układ słońca. Choć zalecam nie rysowania w słońcu.
 • Nastaw się mentalnie, że czas Dominiady to czas rysowania. Zarezerwuj sobie ten czas. Potem może się okazać, że proza dni codziennego nie pozwoli Ci na wygospodarowanie tyle czasu.

dominiada na video :

Dominiada 2023 Plac Zamkowy

Dominiada 2023 Plac Zamkowy

Dominiada we Wrześniu 2023 dobiegła końca.

Fajnie że przybyło tak dużo osób. Cieszy też fakt że pojawili się dawni uczniowie żeby zbić piątkę. Na zdjęciu widać cały przekrój osób – od człowieka który dopiero co zapisał się na kurs artystyczny do Domina po kadrę która nabiera wprawy przed prowadzeniem zajęć.

Po raz pierwszy też jedna z osób rysowała na tablecie graficznym w technice Digital Painting. Musze przyznać że to bardzo fajne narzędzie.

Teraz może uda się zrobić Dominiadę Zimową w ramach kursu rysunku w ferie ale to zobaczymy. Raz już nam się udało zrobić plener na 42 piętrze wieżowca Cosmopolitan. Warto by to powtórzyć w Varso Tower – Domin Tower.

dominiada wrześniowa 2021

Zdałem sobie sprawę:

KOCHAM DOMINIADY!!!

A to za sprawą tego co niżej RODZINA DOMINA:

Kiedy używam słowa szkoła rysunku Domin czy kursy rysunku Domin to jest takie mdłe . To nie opisuje jak u nas jest. Tworzymy fantastyczną społeczność – uśmiechniętą, pomocną, kreatywną – RODZINA DOMINA. Dlatego jako artysta nie oddałbym tej roboty za żadną inną.

Kiedy mogę usiąść z tymi ludźmi i rysować to jest pełnia szczęścia.

przychodzą i rysują !!!

I jaki tu Was nie kochać.

Przychodzicie sami z siebie.

Tak licznie i rysujecie. I kiedy widzę, że to tez jest wasza pasja to i ja się umacniam w tym co robię.

I są tu osoby które teraz chodzą na kursy rysunku – tak jak Olga która jest na pierwszym planie. Ale w głębi siedzi Emilian który jest już dawno po studiach a też wykorzystuję Dominiadę jako święty czas porysowania. Bo potem w ciągu roku szkolnego będzie ciężej o wygospodarowanie czasu. Wie to również Piotrek Greiner z Picture Works który znów nas odwiedził.

plener rysunkowy przy kościele zbawiciela

bluza domina - mroczny obiekt pożądania 🙂

bluza dominowa

Ania Mucha ma bluzę Domina z numerem 1 – bo wyczaiła że już są. A ponieważ ja jako człowiek od rysowania nie lubię implementacji to wiecznie mam problem żeby o tym napisać że już są. A są, w pracowni i leżą w kartonie. Trzeba mnie przycisnąć żebym ją “opchnął” bo sprzedaje je w cenie kupna. Nie przycinam tutaj prowizji. No może tylko że jest w niej “chyba” koszt wysyłki.

Jeżeli chcesz taką bluzę to jest na naszej stronie www. Inna nasza absolwentka Ola zrobiłam nam sklepik w którym można ją kupić. Nie wiem jak to działa ale można.

Ta bluza ma pewną zaklętą misję : kiedy w niej będziesz – niech zmusza Cię ona do odwiedzania zabytków i galerii sztuki. Fotografuj się w niej na ich tle.

Ta bluza Dominowa ma pewną misję - zamieniasz w niej galerie handlowe na galerie sztuki i zabytki architektury.

dominiada 2021 czerwcowa - powązki

Tym razem się udało! Piękna pogoda bez burz. Te uniemożliwiły Dominiadę Czerwcową w zeszłym roku. Zacznijmy od zdjęcia na którym jestem ja Wojciech Domińczak i Jacek Wiśniewski który chodził na naukę rysunku dwadzieścia lat temu.

Wojciech Domińczak na plenerze

jacek napisał taką refleksję po dominiadzie:

Mimo, że nie miałem czasu ani narzędzi żeby porysować, poczułem ten sam klimat co 20 lat temu. Ty nic się nie zmieniłeś, masz taką samą pasję, która potrafisz zarażać. Plener na Powązkach jest dla mnie o tyle wyjątkowy, że 20 lat temu było to moje pierwsze takie rysowanie, które wtedy dało mi pozytywnego kopa do dalszej pracy. Dziś, po 20 latach cieszę się z kierunku, który wtedy w sumie przypadkowo, wybrałem i dziękuję, że trafiłem właśnie na Domin gdzie wskazano mi właściwą drogę. Dzięki i do następnego razu, mam nadzieję że tym razem będę miał coś do rysowania.

Dokładnie tak! Część osób przychodzi porysować. Nawet większość. Niektórzy wpadają “zbić piątkę” W końcu ja zawsze traktowałem “mój” kurs rysunku jako coś bardzo osobistego.

KURS RYSUNKU=DOMIN

Niesamowite spotkanie po latach

Niezawodnie pojawił się Piotrek Greiener założyciel i szef Studia VR Picture Works. Tak chodziliśmy sobie i gadaliśmy a tu nagle szok. Jeszcze jeden super ziomek z Domina – Rafał Otłog. Na naukę rysunku chodził 11 lat wcześniej. Na Dominiadzie znalazł się dość przypadkowo ponieważ przeprowadzał nadzór autorski projektu grobowca dla Piotra Woźniaka Staraka. Ten projekt widać w tle.

Warto pójść na Powązki i obejrzeć ten projekt. Niewątpliwie ubogaca on tkankę tego cmentarza. A rozwiązanie ze środka jest po prostu niesamowite, tego nie da się opisać więc wybierz się zobaczyć.

wykwintne biuro projektowe

Rafał był zaangażowanym i pracowitym uczniem. Kiedy zdawał na architekturę zajął 10 miejsce na prawie 1000 zdających.

Teraz razem z Borisem Kudlicką tworzą Biuro architektoniczne o wykwintnej estetyce – jak klikniesz ten link to możesz sobie pooglądać [WARTO!]

To był piękny czas – 80 % osób które dostały się na architekturę były po naszej szkole rysunku. Teraz jest tego pokłosie. Dość łatwo spotkać absolwenta Domina który robi coś fajnego.

Remek szulc z ekipą łódzką

Remek to jest gigant. Kurs rysunku w Łodzi ma naprawdę super lidera. Ja tego człowieka uwielbiam. Ten widoczny uśmiech to właśnie stu procentowe opisanie Remka.

Wyciągnął on z Łodzi silną ekipę która przyjechała rysować razem z nami na Dominiadzie.

Plener udał się znakomicie - czekamy na wrzesień

Dominiada 2020

Dominiada w roku 2020 odbyła się tylko we Wrześniu. Ta w czerwcu była przekładana i przekładana aż w końcu zarzucona. A to z powodu burz jakie były akurat w weekendy. Natomiast wrześniowa udała się znakomicie.

Jeżeli wybierasz się w tym roku na kurs rysunku to nie zapomnij się już zapisać :

Dominiada 2019

Dominiada 2019 będzie 31 sierpnia i 1 września

Spotykamy się pod pomnikiem Kopernika. Przewodnim tematem będzie kościół św. Krzyża. Dla bardziej początkujących rysowników będziemy mieć materiał pomocniczy – tutorial autorstwa Jakuba Chełstowskiego. Oto on :

kościół św krzyża

Dominiada 2015 - krakowskie przedmieście

Dominiada 2015

“Krakowskie Przedmieście zalane jest słońcem”

Właśnie tym cytatem piosenki zespołu T.Love okrasiliśmy nasze rysowanie. Tytuł ten nadany przed imprezą mógł nie mieć takiej mocy gdyby było deszczowo. Na szczęście było słonecznie.

Tu na zdjęciu mamy Michała Zinko.

Dominiada pod względem frekwencji udała się znakomicie. Rysowały 63 osoby.

Grzegorz Wróbel

Nie tylko rysunek

Było też wielu akwarelistów. Między innymi widoczny na zdjęciu Grzegorz Wróbel. Wykładowca na kursie malarstwa akwarelowego w akwarela.eu.

Jeżeli chcesz obejrzeć naszą ofertę malarską to wejdź w ten link:

Kurs malarstwa – akwarele, oleje, akryle

Plener rysunkowo malarski

Atrakcja turystyczna

Tak naprawdę rysowaliśmy od Pomnika Kopernika aż do Placu Zamkowego.

Tylu artystów w jednym miejscu to Warszawa rzadko widuje. Dlatego z miejsca staliśmy się atrakcją turystyczną.

Warto wspomnieć cel jaki nam przyświecał. Rysunki były wykonywane aby ozdobić ściany Centrum Onkologii w Warszawie. Całą akcję zorganizował prof. Zbigniew Nowecki i Wojciech Domińczak

Dominiada 2009 plac zamkowy

Plener rysunkowy Dominiada Warsaw Sketcher

Tak wyglądała Dominiada w 2009 roku. Była pod koniec sierpnia jeszcze w ramach wakacyjnego kursu rysunku. Kogóż tutaj nie ma … Wierzba, Giżu, Jędras. Wspaniałe osoby które prowadziły u mnie lekcje rysunku. Zawsze dbam o to żeby nauka rysunku w Dominie była na najwyższym poziomie.

Tak dla przypomnienia - możesz skorzystać z kursu rysunku online - demo:

kurs rysunku online

Od pewnego czasu rozbudowujemy platformę Video z nagranymi lekcjami rysunku. Możesz wejść klikając w przycisk niżej i odebrać sobie dostęp do kursu rysunku on-line demo. To 6 ciekawych lekcji.

Archiwalne zdjęcie z Dominiady 2003 roku

W tamtym czasie Dominiada odbyła się w trochę innym terminie.

Było to 2 maja 2003 roku. Brałem wtedy ludzi z kursu rysunku i wspólnie rysowaliśmy.

na zdjęciu jest Michał Badowski a za jego plecami mój rysunek który do dnia dzisiejszego nie został skończony 😉 

Szkoła rysunku Domin istniała wtedy 10 rok. Miałem jedną grupkę dziennie. Wszyscy byli tam pomieszani – kurs na ASP siedział obok architektury. Raz tłumaczyłem rysunek dla dzieci a zaraz obok dwunastościan foremny.

Początkowo Dominiady odbywały się zawsze w tym samym miejscu – był to secesyjny pałacyk w Piastowie. Niestety obecnie nie istnieje. A szkoda bo było to miejsce zabytkowe, jedyne gdzie mogłem zrobić wykład o historii sztuki.

Lubiłem te spotkania. Wpadali tam ludzie którzy byli na poziomie rysunku od podstaw jak również osoby z profesjonalnego kursu na architekturę. Uczenie perspektywy powinno, w dużej mierze, odbywać się z natury.  

PRZEJRZYJ NASZe KURSY RYSUNKU - MOŻE ZNAJDZIESZ COS DLA SIEBIE:

Trzy artykuły które mogą cię zainteresować:

jak narysować nos kota

Jak narysować kota

Świetny tutorial do samodzielnego rysunku kredkami.

szkic szkice szkicownik

Szkic - szkicowanie

Zobacz co tak naprawdę oznacza szkicowanie i czym jest szkic

jak narysowac psa - pies w rysunku

jak narysować psa

Był kot to niech będzie i pies - jak szybko narysować psa - poradnik