Artykuły lat 2022 i 2023

Poziom A

Artykuły z lat 2022 i 2023 – Tu na tej stronie masz wylistowane wszystkie artykuły, które napisaliśmy w roku 2022 i 2023 – przy każdym masz streszczenie. To pozwoli Ci podjąć decyzję czy chcesz go przeczytać czy też nie.

Artykuły o rysunku z roku 2023

Krzesła architektów:

Krzesło architekta stało się oddzielnym tematem w historii sztuki. Jest takim manifestem czasów i myśli danej epoki. Na tej stronie znajdziesz opowieści o tych meblach oraz lekcje rysunku pokazane krok po kroku.

link do strony:

Bauhaus – szkoła która odmieniła świat sztuki

Bauhaus żył zaledwie kilkanaście lat. Wystarczyło to jednak żeby stworzyć podwaliny pod nowoczesność. Przybliżamy Ci tutaj sylwetki architektów i twórców z nim związanych. Jest to pozycja obowiązkowa dla kandydatów i studentów architektury. Jeżeli nie wiele wiesz o Bauhausie to czym prędzej nadgoń te braki:

Mamy taki specjalistyczny kurs na architekturę na którym rysujemy przykłady z Bauhusu – Archimistrz

Karykatura – ciekaw dział nauki rysunku

Na tej stronie poruszamy kwestie związane z nauką rysunku karykatur. To jest jeden z ulubionych działów naszej szkoły rysunku. Najbardziej lubią go dzieci bo mają przy tym kupę zabawy. Nasza prowadząca – Alina pokazuje o co w karykaturach chodzi. I bardzo ciekawie opowiada. Rysunek dla dzieci nie może odbyć się bez karykatur 🙂

Wieża Eiffla – ciekawostki o jej budowniczym

Gustav Eiffel jest znany prawie każdemu. Zasłynął z wybudowania wieży która na trwałe wpisała się w krajobraz Paryża a czy wiesz gdzie w Polsce jest budowla tego znanego projektanta. Wstyd nie wiedzieć. Tę i inne ciekawostki oraz szkice do samodzielnego ćwiczenia znajdziesz na te tej podstronie:

Egzamin na architekturę – czy to prawda że komisja bierze w łapę?

Egzamin na architekturę to bardzo specyficzna przypadłość. W tym artykule rozprawiam się z mitami na temat zdawania na architekturę. Na wielu z tych faktach opieram kurs rysunku dla kandydatów na ten wydział. Jakie cechy powinien mieć idealny kandydat na architekturę? Jakie predyspozycje są potrzebne? I zasadnicze pytanie – czy predyspozycje są trwałe czy mogą zaniknąć? Przykład Sylwka zamuruje Cię – bo jak to możliwe żeby dwa razy zająć I miejsce na egzaminie na architekturę i nie zostać przyjętym…

O rysunku inaczej

Inżynieria sztuki – takim mianem można określić teoretyczne podwaliny pod rysunek. Czy obraz i rysunek to to samo? Czy może jednak mają inne znaczenie. Bardzo fajnie pokazuje to Ala w tym artykule. Wyższa szkoła jazdy – tak można by było określić ten artykuł. warto go przeczytać.

Jak narysować drzewo – artykuł poradnikowy

Jak narysować drzewo – to fraza którą czasami wpisujemy w wyszukiwarkę. Ten artykuł jest fajnym przykładem pokrywającym to zapotrzebowanie. Wyciągniesz z niego masę ciekawych pro-tipów wprost do zastosowania.

Architektura szczera – to może być nieszczera ? ?

Szymon zadaje fajne pytania: Kto najczęściej wygrywa próbne egzaminy na architekturę? Ten który rysuje najładniej czy ten który jest najbardziej oryginalny. Artykuł porusza też bardzo trudną kwestię: Czy faktycznie wszystko już zostało wymyślone i teraz tylko podążamy mniej lub bardziej wydeptanymi ścieżkami?

Kurs rysunku w ferie międzysemestralne

Kurs rysunku w ferie zimowe to doskonały moment do tego żeby spróbować jakiegoś kursu artystycznego i żeby zobaczyć czy działalność artystyczna jest dla mnie. Wiele osób tak robi. Jak się spodoba to zapisują się dalej czy to na digital-painting, czy na kurs na ASP. Jak ktoś podczas ferii zimowych zacznie rysunek od podstaw to potem może fajnie kontynuować na wakacyjnym kursie rysunku. I tak świetnie wykorzystuje czas wolny od szkoły.

Red Bull Doodle Art & Domin – super współpraca

Na przełomie stycznia i lutego Szkoła Rysunku Domin i Red Bull stworzyły super wydarzenie o kreatywności. Szef pracowni Wojciech Domińczak pojechał z wykładami o kreatywności w całą Polskę. Było naprawdę super. Ten artykuł o tym opowiada.

Jak narysować ładnego kotka

Artykuł w sam raz dla młodszych i dopiero co zaczynających rysowników. Jest to taki mini kurs on-line ze skanami prac Klaudii. materiał można sobie pobrać i samodzielnie rysować w domu. Są tu dobre ćwiczenia warsztatowe w zakresie ołówka.

Character design – czyli wprowadzenie do świata game dev

W tym artykule dowiesz się co to jest character design i jak bardzo ważny jest w przemyśle gier komputerowych. Autorka nie ogranicza się tylko do strony wizualnej ale też porusza kwestie behawioralne. Naprawdę dużo można się dowiedzieć.

I tak na koniec polecamy jeszcze:

Kurs rysunku on-line – odbierz darmowy dostęp do kursu demo – 6 pełnych lekcji

Kurs malarstwa – zobacz nasze propozycje na malarstwo olejne, akwarelowe i akrylowe

Related Articles

Responses