Architektura po angielsku – Czy warto studiować Architekturę po Angielsku

kurs rysunku w warszawie

Większość osób wybierających się na studia Architektoniczne wybiera kierunki polskojęzyczne. Warto jednak pamiętać że architektura jest także często prowadzona w języku angielskim! Ale jak wypadają studia anglojęzyczne z polskojęzycznymi?


Architektura czego? Zobacz jakie kierunki mogą cię zainteresować!


Predyspozycje

Samo podejście do nauki nie różni się od polskiego odpowiednika. Studenci muszą być pracowici i kreatywni.

Jeśli chodzi o zdawanie egzaminów, warto pamiętać że posiadanie Certyfikatów jest tutaj szczególnie pomocne. Wymaga się 60% z rozszerzonego angielskiego na maturze aby móc aplikować na anglojęzyczne studia. Jednakże certyfikat nie tylko ułatwi ci z dostaniem się na studia, ale także sprawi, że nie będziesz musiał pisać matury z języka angielskiego! Dodatkowo certyfikaty mogą w niektórych przypadkach dodać punkty do ogólnej punktacji.

Architektura po Angielsku – Bariera językowa

Sama matura jak i egzaminy przydadzą się także na studiach. Często wykorzystuje się je w rozmowach z prowadzącymi czy nawet innymi studentami. Tutaj może się pojawić kolejna bariera – językowa. Dla osób które nigdy wcześniej nie miały styczności z ludźmi z zagranicy, jest to na początku szczególnie trudne. Ciężko przestawić się z jednego języka na drugi, jeśli nigdy nie było potrzeby. Jednak nie martw się. Chociaż na początku nie będzie łatwo, z krótkim czasem się przyzwyczaisz.


rysunek architektury zumthora

Zobacz również


Trzeba pamiętać, że większość osób które będą z tobą na studiach rzadko kiedy są “native speaker’ami”. Nikt nie będzie zwracał uwagi na to na jakim poziomie jest twój akcent, albo jak zróżnicowane jest twoje słownictwo ani jak bezbłędna jest twoja gramatyka. W rzeczywistości każdy rozmawia na swoim poziomie na tyle, by się po prostu zrozumieć. Nawet mówiąc po polsku nigdy nie zwracasz uwagi na gramatykę ani słownictwo, po prostu mówisz! Tak samo tutaj, tylko po angielsku.

Trudne pojęcia

Oczywiście architektura dysponuje wieloma pojęciami, które po polsku są już ciężkie, ale co dopiero po angielsku… Nie martw się, wbrew pozorom trudność nie jest wcale większa. Nauka pojęć nie różni się zbytnio, bo jeśli nie znasz czegoś po polsku, jest to dla ciebie równie nieznane jak słowo którego nie znasz po angielsku!


NAUKA RYSUNKU = DOMIN


Architektura po Angielsku – Poziom

Wbrew pozorom program nie różni się zbytnio od tego po polsku. Tak samo poziom nauczania nie będzie gorszy, a czasem może być nawet lepszy. Nie oznacza to że będzie ciężej. Nie powinieneś się bać tego, że coś jest po angielsku. Jeżeli zdałeś maturę rozszerzoną z Angielskiego na co najmniej 60%, to zdecydowanie nie masz się czego obawiać.

Co do rekrutacji, ta też nie powinna się różnić od innych uczelni. Jeśli chcesz być jednak pewien tego, na której uczelni możesz aplikować na architekturę z językiem angielskim, zobacz tą rozpiskę wszystkich uczelni architektonicznych i przekonaj się sam!

Related Articles

Responses