ARCHIMISTRZ

Koncentrujesz się tylko na architekturze.
Na zajęciach z archimistrza szlifujesz mistrzostwo w rysowaniu architektury. Po przerobieniu tego programu będziesz ją rysować świetnie. Mamy dla Ciebie aż 83 unikalne tematy. Niżej pełna lista.
Zobacz program !
Ciekawe przykłady perspektywy
Tu masz rysunek gdzie widać połączenie kreatywności i zaawansowanej persepktywy. Na zajęciach z modelowania i geometrii poprawisz kreatywność i widzenie przestrzenne.
Zapisz się!
Previous slide
Next slide

Nauka rysunku Archimistrz - termin zajęć :

Archimistrz – unikalny program prowadzący do mistrzostwa w rysowaniu architektury

Co należy zrobić żeby z nich skorzystać :

  • Zobacz cennik zajęć
  • Każdy uczestnik kursu na Architekturę w Dominie ma ma Archimistrza za darmo!
  • Osoby spoza szkoły rysunku Domin płacą wg cennika niżej
  • Tematy robisz samodzielnie – korektę dostajesz on-line na Facebooku bezpośrednio u szefa Domina – Wojciecha Domińczaka

Korzyści z Archimistrza

Nauczysz się rysować Architekturę

Realizując Challenge Archimistrz masz pewność że po jego zakończeniu będziesz umiał rysować architekturę na poziomie PRO

Poznasz style i epoki w Architekturze

Program Archimistrz to podróż przez wszystkie epoki: prehistorii po nowoczesność. Od dolmenów po wieżowce

Poznasz unikalnne techinki rysunkowe

Na Archimistrzu rozszerzysz naukę o takie techniki: patyk maczany w tuszy, ecolina, sangwina, węgiel, markery/flamastry, cienkopis, pióro, długopis i inne

Zgłębisz zaawansowaną perspektywę

Np, przy rysowaniu kapitela jońskiego nauczysz się rysować spiralę Archimedesa czy geometrię kryształu Q22

Archimistrz - cennik

Ile kosztuje Archimistrz dla osób które nie są stałymi uczniami Domina

Co dokładnie kupujesz:

Możliwość przesyłania do korekty postępów prac przez okres który wybierzesz [Przykład : Wybierasz dostęp 3 miesięczny. Kontaktujesz się z p. Wojciechem Domińczakiem na Fb. Dostajesz tematy. Rysujesz je i wysyłasz postępy prac do korekty. Dostajesz informacje zwrotną na temat tego co wysłałeś.

Jedna lekcja

4 godziny zegarowe
199
za miesiąc
  • 22,75 za godzinę
  • 1 temat

Miesiąc

4x4 godziny zegarowe
550
trzy miesiące
  • nieograniczona liczba korekt
  • 4 tematy
  • Jeden kurs akwareli na platformie akwarela.eu

Trymestr

12x4 godzin zegarowych
1999
12 miesięcy
  • nieograniczona liczba korekt
  • 16-20 tematów
  • dodatkowo dopstajesz jeden kurs akwareli na platformie akwarela.eu
  • Jeden trymestr kursu Video na platformie domin.pl z dostępem wieczystym

Najczęściej zadawane pytania

Poniżej znajdziesz sześć najczęściej zadawanych pytań

Tak. W tym czasie masz nieograniczoną liczbę korekt. Wysyłaj pracę do korekty zawsze wtedy kiedy zakończysz jakiś ważny fragment. Nie ma sensu wysyłać jej co kreskę bo to nic nie wnosi ale kiedy zakończysz rysowanie bryły jakiegoś obiektu to już ma sens żeby spytać czy nie ma jakichś poważnych błędów.

Trzeba mieć zrobiony przynajmniej jeden trymestr a najlepiej dwa. Jeżeli jesteś osobą z zewnątrz to przydałoby się mieć już doświadczenie w rysowaniu perspektywy. Osoby zupełnie zielone nie poradzą sobie ze zrobieniem podrysu. Dlatego trzeba dać sobie trochę czasu na doszkolenie warsztatu. Nie mniej program kursu rysunku architektonicznego Archimistrz jest ustawiony też tak, że pierwszy temat nie wymaga jakichś dużych umiejętności. Drugi temat wymaga podstawowych umiejętności posługiwania się perspektywą. Więc ambitny początkujący rysownik też sobie poradzi. A jak zrobi dwa pierwsze tematy to już jego skill pójdzie do przodu i pewnie da radę z kolejnym tematem.

Archimistrza można mieć w wersji płatnej lub bezpłatnej. Bezpłatna wersja jest dla każdego ucznia Domina który opłacił kurs rysunku w danym trymestrze. Archimistrza za darmo mają też wszyscy którzy uzyskali status Veteran Room.

Osoby spoza pracowni płacą wg cennika wyżej.

Poi wykupieniu lekcji zgłaszasz się na priva do p. Domińczaka. On wysyła Ci temat. Ty zaczynasz go robić i wysyłasz postępy.

Każdy temat to jakaś technika. Na samym dole masz listę tematów – przy niej podane jest jaka technika do jakich zajęć.

Warto też dołączyć do grupy na Facebooku – Archimistrz -kliknij link. Wtedy można zadać pytanie na grupie.

Można też doczytać w rozpisce niżej co trzeba przygotować.

Choćby codziennie! Można nawet parę razy dziennie. Ale trzeba robić to rozsądnie. Nie ma sensu wysyłania postępów co 15 minut bo wtedy korekta może wyglądać … “kontynuuj” 😉

Szczegółowy program masz niżej. A w skrócie – kurs rysunku Archimistrz to cykl tematów podróżujący przez epoki. Zaczynamy od dolmenu a kończymy na nowoczesnych wieżowcach. Jest to również zachęta do spróbowania różnych technik rysunkowych. Kiedyś lekcje rysunku w ramach Archimistrza miały jeszcze drugą nazwę – Multitechnik. Najczęstszą techniką jest ołówek, ale są też bardziej wyrafinowane techniki takie jak patyk maczany w tuszu, ecolina czy sangwina.

Nie. Archimistrz to jest pewien zakres tematyczny

Dokładnie , wszystko wyszczególnione jest niżej. Program rozpisany jest na dwa lata. Rok A jest w lewej kolumnie a Rok B w prawej. Kiedyś było to w Ciągu jednego roku ale nikt się nie wyrabiał. Dlatego rozłożyliśmy to na dwa lata. A tak naprawdę to materiału mamy nawet na cztery. Niżej jet też galeria przykładowych 12 prac z pierwszego półrocza – zobacz co będziesz rysować.

Zostań Archimistrzem

Archimistrz.

Jest taki moment w życiu kandydata na architekturę, że wpada w wir egzaminów próbnych i wszystko postrzega przez ich pryzmat, starając się do nich dopasować. W pewnym momencie sama w wpadłam w taki „wir” i niemalże zapomniałam o ćwiczeniu podstaw oraz rysunku.

Wtedy właśnie, rok temu, odkryłam w Dominie kurs rysowania architektury – Archimistrz. Nie byłam pewna czego się spodziewać, ale dużo osób na około mnie w nim brało udział, chcąc dostać zaszczytny tytuł owego „Archimistrza” w pracowni, więc również się zapisałam. Miałam trochę gorszą sytuację od niektórych, bo mieszkałam poza Warszawą i nie mogłam brać udziału w cotygodniowych zajęciach. Nie zniechęcało mnie to jednak od pracy. Co tydzień przed próbnym egzaminem prosiłam asystenta o materiały, którymi później zajmowałam się w domu. Były one na tyle ciekawe, że spędzałam później trochę czasu wyszukując dodatkowe informacje w Internecie na dany temat. Jednocześnie uczyłam się historii sztuki, ćwiczyłam rysunek oraz poznawałam nowe techniki, o których sama bym nie pomyślała.

Dlatego właśnie polecam kurs nie tylko kandydatom na architekturę, ale również jej pasjonatom, początkującym oraz zaawansowanym rysownikom. Każdy z was może zostać Archimstrzem. Wystarczy chęć, przybory rysunkowe oraz trochę wolnego czasu.

Izabella Pudłowska

Jeżeli chcesz być architektem to zapisz się na ten kurs

To są świetne studia !

Przeczytaj poniższe opinie o Archimistrzu.

Jak było na archimistrzu - opinie

Archimistrz – czyli zajęcia, które dały mi największy progres rysunkowy. Myślę, że mogę powiedzieć, że właśnie na tych zajęciach nauczyłem się najwięcej. Postępy mogłem obserwować z każdymi kolejnymi zajęciami. Oceniając mój rok spędzony na zajęciach z archimistrza uważam, że największą zaletą zajęć jest bardzo dobry dobór materiałów, który prowadzi nas przez różne style rysunkowe, tak, aby każdy mógł zaczerpnąć coś dla siebie. Dodatkową zaletą jest bardzo dobry prowadzący z zaangażowaniem, indywidualnym podejściem i cennymi (często nie zauważanymi przez nas) uwagami. Z perspektywy czasu widzę, jak dużo daje archimistrz poprzez możliwość obserwowania i analizowania dobrych rysunków. Na podstawie tego mogę polecić te zajęcia naprawdę wszystkim, niezależnie od ilości przerobionych trymestrów, poziomu rysunkowego czy wewnętrznych przekonań, te zajęcia są dla każdego.
Kamil Urban
Archimistrz 2018
Dzięki archimistrzowi w klasie maturalnej miałem motywację do tego żeby kończyć choć jeden duży rysunek w tygodniu i prawię zawsze mi się to udawało, bo tematy trafiały w mój gust. To na tych zajęciach utwierdziłem się że architektura to co lubię rysować najbardziej. Dzięki rozpiętości tematów przez wiele stylów architektonicznych poznałem ich cechy charakterystyczne, wiele z nich zapamiętałem. Moim zadaniem rysowanie tutoriali uczy nas wielu dobrych nawyków i schematów, dzięki którym z czasem możemy rozwinąć je do własnego charakteru na rysunku. Michał Madeja jako prowadzący był świetny, jego genialny warsztat i duże zaangażowanie sprawiało że czekałem na jego korektę, a po zajęciach czułem progres.
Bartek Urbanowski
Archimistrz 2019
Najbardziej to brakowało mi czasu. Ciągle miałem jakieś wymówki. A to przygotowywanie się do Matury, a to klasówka na jutro, a to konieczność szybszego wracania do domu. Z drugiej strony wielka frustracja. Domin daje tyle możliwości a ja z nich nie korzystam. I raz się zdarzyło. Powiedziałem "Teraz albo Nigdy" Już jechałem do domu ( a mieszkam na Bemowie) Wysiadłem z autobusu i wróciłem do Domina. Byłem kompletnie nieprzygotowany - bo tego dnia nie miałem zajęć rejsowych. Kartkę pożyczyłem a ołówek jakiś leżał na parapecie. Kiedy byłem już na zajęciach to zacząłem mieć lęk o lekcje w kolejnym dniu. Posiedziałem godzinę , zabrałem temat i wróciłem do domu. Powiedziałem sobie jednak - choćby nie wiem co skończę to na następny tydzień. I skończyłem. Przyniosłem Michałowi do korekty. I bez względu na to co mi powiedział byłem z siebie dumny, że się udało. Rysunek też mi się podobał. Michałowi też. Od tej pory zacząłem przyjeżdżać na Archimistrza regularnie i to był strzał w dziesiątkę. Cieszyło mnie że będąc uczniem Domina mam to za darmo. Im więcej rysowałem tym bardziej się nakręcałem. Rósł też poziom. Dlatego zachęcam tych którzy mają tak samo - zacznijcie!
Franek Kowalski
Archimistrz 2016
Do Domina chodzę już dość długo. To miejsce nie jest typową szkołą rysunku. Bardzo szybko zdajesz sobie sprawę, że to miejsce przyciąga podobnych do siebie ludzi, nie ma sztywnych zachowań i typowych relacji nauczyciel-uczeń. Prowadzący są po prostu normalni, zawsze chętnie pomagają i przekazują wiedzę bez zbędnego tworzenia barier między nimi a kursantami. Oczywiście, nie wystarczy tylko rysować  raz w tygodniu na zajęciach, trzeba ćwiczyć, ćwiczyć i ćwiczyć. Ale kiedy po trzech latach wyjmujesz swoje stare rysunki i porównujesz je z nowymi.... Rozpiera cię wtedy duma. Domin pomoże ci się rozwijać bez względu czy idziesz na architekturę, czy ASP, czy po prostu chcesz rozwijać swoje hobby. Jestem szczęśliwa, że znalazłam to miejsce i polecam je każdemu, który chce się rozwinąć rysunkowo.
Karolina Gałachowska
Kursantka 2018

Zapisz się do nas i przekonaj jak fajną atmosferę mamy !

Niżej Galeria a jeszcze niżej szczegółowy opis zajęć

Kurs rysunku architektonicznego Archimistrz - PROGRAM

Rok I

Rok II

0. Dolmen – Budowa (ołówek/wycieruch)

1. Egipt – sala hypostylowa ( ołówek)

2. Świątynia dorycka (ołówek)

3. Styl Joński (ołówek)

4. Maison Caree (ołówek)

5. Akwedukt – Cezarea (ołówek/kredka)

6.San Vitale w Rawennie (patyk,tusz)

7. Kaplica św Leonarda (ołówek)

8. Maria Laach (ołówek)

9. Piazza Grande – (sangwina)

10. San Gimignano I (Art-Pen F lub M )

11. Kościół św Idziego – (patyk/tusz)

12.Gotyckie prezbiterium – (ołówek)

13.Przypory Trondheim – (ołówek)

14. Wnętrze st Denis (ołówek)

15.Szydłów – (kredka)

16. Gotyk fantasy – (Promarkery)

17.Krzyżtopór – (ołówek)

18.Liw – (ołówek)

19. Cerkiew (Ecolina)

20. Krakowski Rynek – (ołówek – wycieruch)

21 Kazimierz dolny – (flamaster)

22. Toruń – (ołówek)

23.Barok – (ołówek)

24 Elewacja Barok (ołówek)

25 Ceglane miasto – (długopis)

26. Wrocław Świdnicka (cienkopis)

27 WAPW – (cienkopis, akwarela, papier ścierny)

28 Gaudi Batlo – (ołówek)

29 Villa modernistyczna – (ołówek)

30 Ronchamp I – (ołówek)

31. Otto Frei – (cienkopis)

32 Seagram – (ołówek)

33. Q22 (ołówek)

34. Varso z lotu ptaka (ołówek)

35. Blob II (ołówek)

36. Wstwiacze (cienkopis + Promarkery)

37. Złota 44 (cienkopis,flamaster, kredka)

38.Plansza Gostynin – (ołówek)

39. Plansza (sangwina)

40.Światy Macieja I – (cienkopis + flamaster)

0p. Biskupin (ołówek)

1p. Karnak (ołówek)

2p. Styl dorycki (ołówek)

3p. Kapitel Joński (ołówek)

4p. Kapitel koryncki (ołówek)

5p. Kapliczka w zieleni (ołówek)

6p. Norwegia Korniluk (ołówek)

7p. Biforium (ołówek lub długopis)

8p Portal romański (ołówek)

9p. Palermo – Banak (sangwina)

10p. Kościół romański prezbiterium (cienkopis)

11p. Kościół patykiem – (patyk/tusz)

12p. kościół prezbiterium – (ołówek)

13p.San Gimignano II (ołówek + kredki )

14p. Wnętrze kościoła Bożego Ciała (Promarkery)

15p Wiślica – (ołówek)

16p. Amiens – (Promarkery)

17p. Czocha – (cienkopis + ołówek)

18p.Holy Trynity Church (ołówek)

19p. Zaułek – (Art-Pen F lub M)

20p. Kraków – (kredka)

21p. Faktury (ołówek)

22p. Lwów -(ołówek)

23p. Barok (sangwina)

24p. Trynitarze Kraków (ołówek)

25p. Styl koryncki – św Aleksander

26p. Pęcice zimą – (cienkopis)

27p WAPW – (cienkopis)

28p. Van Nelle – (kredka)

29p Glasshouse – (cienkopis)

30p. Ronchamp II – (cienkopis)

31p. Lloyds London – (flamaster)

32p Wieżowiec w górę i w dół (cienkopis)

33p. Q22 wnętrze (ołówek)

34p. Varso z DOMINem (cienkopis)

35p. Blob I (cienkopis + Promarkery)

36p Plansza Zaha Hadid – (ołówek)

37p. Chicago (cienkopis, flamaster, kredka)

38p. Plansza odpoczynek w mieście – (ołówek)

39p.New York in the rain (ołówek + wycieruch)

40p. Światy Macieja II – (Cienkopis + flamaster)

Kurs rysunku archimistrz - wizualne przedstawienie tematów

rysowanie ołówkiem
Archimistrz 1 - rysowanie ołówkiem - technika wycierucha "Budowanie dolmenu"
rysowanie architektury drewnianej polska biskupin
Archimistrz 2 - rysowanie architektury drewnianej na przykładzie Biskupina
Jak rysować architekturę starożytnego egiptu
Archimistrz 3 - rysowanie wnętrz na przykładzie starożytnego Egiptu
Perspektywa jednozbiegowa i kolumny egipskie
4. Ćwiczenie perspektywy jednozbiegowej na przykładzie ruin egipskich
Jak narysować styl dorycki w grecji
Rysowanie stylu doryckiego - wyszukanie najbardziej charakterystycznych elementów
Studium rysunkowe kapitela doryckiego
Analiza i rysowanie geometrii kapitela doryckiego jako uzupełnienie tematu świątyni doryckiej

Rysowanie i malowanie architektury - jak to wygląda krok po kroku :

Zobacz może zainteresuje Cię coś z tego :

Gotyk wczesny czy późny ?

W tym artykule w prosty sposób i na zdjęciach nauczysz się rozróżniać poszczególne fazy gotyk.

Skorzystaj z darmowej lekcji

W każdy czwartek 20.00-23.00 oragnizujemy Live`a na Facebooku. Ale można w tym czasie przyjść do pracowni porysować z nami.

Zobacz najlepszy rysunek !

Tu masz Galerię najlepszych rysunków tygodnia. Robią duże wrażenie i na bieżąco są uzupełniane.

Zobacz gdzie jedziemy na plener

Sprawdź gdzie jedziemy na plener w nadchodzące wakacje. Może uda Ci się pojechać z nami. Znajdziesz tu relację z poprzednich wyjazdów.

Czy archimistrz jest podczas wakacyjnego kursu rysunku ?

Wakacyjny kurs rysunku + archimistrz.

Podczas wakacji nie zwalniamy. Zajęcia z archimistrza są w ramach Pięćdziesiątaków – kursu który trwa pięćdziesiąt dni. To jest taki nasz indywidualny twór. Jedna z przewag które mamy w pracowni.

Czy myślisz, że dużo jest osób które się na to decydują ?

I to jak ! Co roku ponad 30 osób decyduje się na taki ruch. Takich mamy ludzi w Dominie. Jeżeli chcesz do nich dołączyć to zapraszamy.

A na wakacyjny kurs rysunku można też zapisać się przez stronę dominek.pl 🙂

Wakacyjny kurs rysunku w Dominku

A dla archimistrzów mamy pracę

Na najlepszych rysowników architektury mamy rysunkową pracę!

Marzenie! Nie dość, że robisz to co kochasz to jeszcze Ci za to płacą.

Tu niżej masz obrazek jednego z Archimistrzów. Kuba Chełstowski – najpierw był kursantem, potem studentem architektury a teraz mistrzem rysowania w perspektywie.

I to co tu widzisz to rysunek który zrobiła dla jednej z firm. Zgłosili się do nas żebyśmy narysowali detal w perspektywie. A detal był trudny bo rokokowy. Jakub świetnie sobie z nim poradził.

archimistrz