A200 zadanie 84 – Budynek – Funkcja społeczna

A200 zad 084

Jednym budynkiem już się zająłeś. Teraz czas na drugi.

Jeżeli Twoim pierwszym wyborem był obiekt nowoczesny to teraz wybierz historyczny, a jak był historyczny to teraz nowoczesny. Nowoczesny to taki który powstał po 2010 roku.

Obiekt który wybierzesz musi być z Twojego otoczenia. Masz mieć możliwość dojścia do niego na pieszo lub podjechania transportem publicznym.

Zadanie 84 składa się z:

  • Zrób 30 zdjęć temu obiektowi – wnętrze, zewnętrze, detal, nocne, zimowe, podczas deszczu, artystyczne, High Key, Low Key, itd. Jeżeli teraz jest wiosna to nie musisz czekać do zimy. Warunkiem zaliczenia tego zadania jest zrobienie 30 zdjęć a powyższe prompty potraktuj jako podpowiedzi. Chodzi o to żeby to zadanie wykonać z sercem a nie “bo trzeba”
  • Zgromadź podstawowe informacje o tym dziele i wypisz je wypunktowane: architekt, epoka, daty budowania, miejsce, najważniejsze cechy
  • W ramach nauki szkicowania wybierz jedno ujęcie i naszkicuj je ołówkiem

Zadanie nosi nazwę Funkcja Społeczna ponieważ Tym zadaniem pomożesz innym którzy będą szukali wiedzy na temat tego konkretnego budynku. W kolejnej odsłonie czyli w zadaniu 94 umieścisz te informacje na stronie architektura-polska.pl – będzie to służyło powtórce materiału.