A200 zadanie 55 Robimy I fazę Rysunku Tygodnia

A200 zad 055

Twoim zadaniem będzie rozpoczęcie rysunku który mógłby być kandydaturą na Rysunek Tygodnia. Tematem niech będzie Obiekt którym się zaopiekowałeś w zadaniu 4 a pisałeś w zadaniu 54. Na razie tylko I faza w Zadaniu 65 będzie II faza w zadaniu 75 III faza. Możesz nadgonić te zadania z wyprzedzeniem. Postępuj zgodnie z poniższą check listą.

  1. Wybierz kilka zdjęć swojego obiektu i wyślij na Mesendżerze do akceptu – zdjęć powinno być minimum 5 a zgodnie z zasadą KDD – najlepiej 10. Jeżeli Twoje zdjęcia są słabe to odrób ich w różnych pogodach. Jeżeli może ustaw w aparacie zapis JPEG + RAW. Jak tak zrobisz to ja Ci obrobię takie zdjęcie z RAW-ów żeby było lepsze.
  2. Kiedy dostaniesz Akcept zdjęcia, narysuj początek I fazy, czyli najbardziej ogólne bryły. Ustaw horyzont i punkty zbiegu. Znów wyślij do Akceptu.
  3. Kiedy dostaniesz Akcept dokończ I fazę. Jeżeli Twoja praca będzie świetnie się zapowiadać to poproszę Cię o zeskanowanie jej. Tylko skanerem – gdzieś w punkcie a nie zdjęciem. Jeżeli to co stworzysz będzie super to zamieścimy to na stronie architektura-polska.pl a Ty włożysz znaczący wkład w rozwój prezentacji polskiej architektury

Poniżej masz przykłady co to znaczy I faza wstępna i I faza skończona

Podstawy perspektywy w rysunku architektonicznym
I faza w rysunku architektonicznym

Uczymy się szkicować

Dodatkowo zrób na kartce A5 ten szkic:

szkic wenecja

Szkic nie może Ci zająć więcej niż 30 minut!

Poprzyglądaj się jak stawiane są kreski i staraj się je naśladować