A200 zadanie 38 Model uniwersalny

A200 zad 038

„Tonący brzytwy się chwyta”

Kiedy na egzaminie dostaniesz temat który kompletnie Ci nie przypasował nie cofniesz się przed niczym. Przez te wszystkie lata pojawia się do znudzenia jedna rzecz – nikt nie jest w stanie zapamiętać i znać wszystkich rozwiazań na Ziemi. I co roku były przypadki mocno kontrowersyjne ale zdarzyły się i warto mieć je na uwadze.

Przypadek 1 Fortel Radwańskiego

„Był to przypadek kiedy na egzaminie trzeba było wykleić model który miał stać się opakowaniem na ołówki. Pewien człowiek przyszedł do mnie na korektę i pokazał modele, które skleił w domu bo mu się podobały. Zrobił to bo chciał poćwiczyć czystość cięcia i klejenia. Na egzaminie nie mógł wpaść na jakiś rzutki pomysł i wykleił model, który wcześniej mi pokazał. Okazało się, że pomimo iż nie był jego autorstwa dostał 90 pkt!”

Przypadek 2 Hocki klocki

„Patryk po pierwszym etapie miał 23 pkt. To było lepiej o 1 pkt. niż próg. Był załamany bo najlepsi mieli po 150-160. A punkty się nie zerowały. To był czas kiedy był jeszcze II etap. Poszedł na niego bez wiary w powodzenie. Podczas egzaminu wykleił model z Internetu. Taki model co to go wszyscy znają i sobie go robią. W Dominie znało tę konstrukcję ze 30 osób. Lecz nikt się nie odważył go zrobić bo „pewnie inni go też zrobią”. Okazało się, że miał go tylko Patryk. I jako jedyny ze wszystkich kandydatów dostał 100 pkt!

W obydwu przypadkach tonący chwycił się brzytwy. I wygrał życie!

Jeszcze więcej jest przypadków, że takie działanie się nie sprawdziło. Ale mimo wszystko warto mieć taką ostatnią deskę ratunku. Bo jednak model uniwersalny sprawdził się w 20% egzaminów! To jest dużo.

Przypadek 3 Gibon

„Na maratonie przedegzaminacyjnym na architekturę miałem Kamila. Na jednych z zajęć wykleił całkiem ładną rzecz za którą dostał 65 pkt u mnie. Potem prawie do każdego zadania to robił. Mnie to aż wkurzało, bo było te ewidentne lecenie na punkty. Kosiłem Kamila jak mogłem żeby zmusić go do wysiłku intelektualnego, który w tym wszystkim jest najważniejszy. Ale życie sprawiło figla – Kamil na egzaminie też wykleił ten model i dostał 75 pkt. Sam sobie wymyslił model uniwersalny.”

Twoim zadaniem jest przygotować propozycje 5 modeli, na temat „Model Uniwersalny”, metodą KDD i dać mi do wyboru. Mogą to być obrazki z netu, szkice, pomysły własne. Ważne żeby było 5. Z nich wybiorę jeden najlepszy i ten wykleisz i sfotografujesz.