A200 zadanie 1 Jaka liczba?

A200 zad 001

Zadanie 1 – Logiczne

 

Zadanie 1 200 zadanie 0001

Dlaczego takie zadanie?

Otóż Architektura to przedmiot interdyscyplinarny.

Architekt musi połączyć logicznie w całość bardzo odległe od siebie elementy. Czasami nawet przeciwstawne inżynieria-artyzm; finanse inwestora z nastrojami społecznymi.

(rozwiązanie zadania będzie przy zadaniu 2 – i tak będzie już na stałe)

Architektura 200 jest zbiorem wszystkich zagadnień jakie mogą się pojawić. Dlatego robiąc ten program na pewno nic nie pominiesz. Ale musisz się wykazać W.U.S. – i to jest moment żeby wyjaśnić co to jest W.U.S

W.U.S – najważniejszy punkt postawy Domina

W – Wytrwałość

U – Upór

S – Samodyscyplina

Wszystkie punkt cholernie trudne!

Wytrwałość – w obecnych czasach szwankuje i trzeba to ćwiczyć. Nie poddawaj się zbyt łatwo. Ćwicz

Upór – to cechuje jednostki największ. Przebadała to prof. Ducworth na Harvardzie. Osoby które osiągnęły sukces miały właśnie tę cechę! Miały też Wytrwałość i Samodyscyplinę

Samodyscyplina – niektórzy twierdzą, że jest niemożliwa… tego nie wiem, ale jest cholernie trudna. Dlatego warto stosować STOPIANY i ZŁOTĄ GODZINĘ. Inaczej upłynie Ci , dzień, tydzień, miesiąc a Ty nie usiądziesz do dodatkowego rysowania. Twój umysł Cię wykiwa. Ale wystarczy zastosować te dwie wymienione metody i wszystko się odmienia!

Zdjęcie Historyczne – Maciej Beczak

Cóż by się stało gdyby ten człowiek na zdjęciu nie miał W.U.S.

Maciej Beczak na plenerze

Na zdjęciu arch. Maciej Beczak. Pierwszy uczeń Domina.

– Maciek miał W.U.S. i to jaki! Po tym jak zrobiłem mu korektę na schodach WAPW sam z siebie wyszedł z inicjatywą, że chce więcej. I tak 10 grudnia 1994 roku odbył ze mną pierwszą lekcję rysunku!

Teraz wraz z żoną Magdą prowadzi znane biuro Beczak&Beczak Architekci. A ich projekty są prezentowane na renomowanym portalu architektonicznym – Archdaily! Niewielu architektom się to udaje a Maciek ma tam kilka swoich wspaniałych domów.

Jak wyglądał W.U.S. w przypadku Maćka:

  • wykonywał prace domowe których nie traktował jak prace domowe
  • rysował dodatkowe rysunki które nie były “zadane”
  • miał bardzo ważną cechę która jest niezbędna do rozwoju – mentalnie był gotów do robienia ćiczeń u podstaw i powtarzać je w ramach ZASADY 5 KROPEK i REDOMINIZACJI (będzie o tym dalej)
  • Konsekwentnie co sobota przychodził na zajęcia i nigdy się nie spóźnił. Dlaczego tak ważne jest to “konsekwentnie” bo wtedy była to nauka rysunku a nie kurs rysunku. Program się dopiero rodził. Nie było więc struktury i nie było oczywistym, że w kolejną sobotę nadal jest lekcja rysowania. Tak naprawdę co tydzień umawialiśmy się od nowa. Ale WUS Maćka doporwadził do tego, że zajęcia były w każdą sobotę aż do egzaminu na architekturę PW
  • Maciek stosował OMER – to było na poprzedniej stronie. Czytał, interesował się, zbierał czasopisma architektoniczne. Wtedy w tamtych czasach gdy Internet “prawie” nie istniał była to cecha bardzo pożądana.
  • Nie dziwne jest, że zajął lokatę w pierwszej dziesiątce. To akurat się nie zmienia! Ktoś kto ma WUS i OMER i jeszcze obłoży to mądrą pracą musi się dostać!

Cytat do zadania 1

Jak każdy artysta, walczył ze swoim ciałem zmuszając je do uległości.

Z filmu “Moja lewa stopa”