A200 zad 126 – WAPW 2018 – Zmiana

A200 zad 126

ZMIANA

Świat i przestrzeń wokół nas bezustannie zmieniają się. Zmiany bywają różne. Są takie, które są związane z rytmem pór roku lub nawet pogodą, inne mają bardziej trwały charakter.
Tylko niektóre ze zmian są efektem świadomego, celowego działania człowieka, a jeszcze mniej gotowi jesteśmy uznać za prawdziwie pożądane.
Bywa, że zmiany przebiegają wolno, w sposób na co dzień niezauważalny, ale czasem proces zachodzi szybko a nawet gwałtownie. Tak czy inaczej co i rusz w otaczającej nas przestrzeni powstaje jakaś nowa sytuacja, która zresztą też pewnie nie będzie trwała wiecznie.

Zadanie rysunkowe

Wywołaj z pamięci obraz dobrze znanego ci miejsca. Takiego, z którym byłeś i nadal czujesz się pozytywnie, emocjonalnie związany mimo że się zmieniło. A może właśnie dlatego, że się na twoich oczach zmieniło…

Arkusz egzaminacyjny zorientowany pionowo połóż przed sobą tak, żeby zakodowany numer znajdował się w prawym górnym rogu.
Na arkuszu wykonaj jęden nad drugim dwa rysunki pokazujące jak zapamiętałeś to miejsce sprzed przemiany i jak wygląda ostatnio. Dla lepszego zilustrowania przemiany w obu rysunkach posłuż się tym samym ujęciem.

Każdy ze szkiców uzupełnij dodatkowym schematycznym rysunkiem pokazującym w syntetyczny sposób stan sprzed i po przemianie.

Uwaga: Na arkuszu egzaminacyjnym w sumie powinny się znaleźć cztery rysunki – dwa główne a obok nich dwa stanowiące syntezę obrazów pokazanych na rysunkach głównych.