A200 zad 108 WAPW – Przemiana

A200 zad 108

Świat się zmienia, otaczająca nas rzeczywistość wykonuje ruch. Nawet nie zawsze to zauważamy. Tymczasem wystarczy moment, inny punkt widzenia i nie możemy uwierzyć, że coś dobrze nam znanego przeszło taką przemianę.

Wymyśl i złóż z dostarczonych prostych materiałów mechanizm – kompozycję przestrzenną zdolną do spektakularnej przemiany.

Niech będzie ciekawa i atrakcyjna estetycznie w różnych swoich postaciach.

Postaraj się, aby nie tylko forma proponowanej przez Ciebie kompozycji, lecz również proces jej przemiany dostarczał pozytywnych odczuć. Niech przez swą pomysłowość, adekwatność środków w stosunku do zamierzonego celu nasuwa skojarzenie z pojęciem piękna.

Ideę pracy wraz z graficznym przedstawieniem przemian(y) dokonującej się w kompozycji zanotuj w postaci szkiców i schematów na zaszyfrowanym kartonie, który należy położyć tak, aby zakodowany numer znalazł się na wierzchu, po prawej stronie. Niech rysunki skomponują się w czytelny scenariusz przemiany oraz niech wyjaśnią jak własnoręcznie przygotować analogiczną kompozycję.
Po wykonaniu zadania ustaw pracę obok kartonu zawierającego szkice lub w zaplanowanym wolnym miejscu na arkuszu.

Model z You Tuba na 100 pkt.

To właśnie tego roku wydarzyła się rzecz przedziwna – Patryk M. z Domina dostał najwyższą notę za model – 100/100 pkt. I nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że był on wzięty żywcem z Internetu.

Przykłady z autentycznego egzaminu

Mamy taki zwyczaj od 2005 roku, że po egzaminie kandydaci którzy właśnie z niego wrócili robią szkice tego co narysowali i wykleili modele zrobione w części drugiej.

Zdjęcia z egzaminu z roku 2010 wyglądały tak:

Model 2010
model na egzaminie na architekturze