Cześć !

Jeżeli jesteś na tej stronie to znaczy,że starasz się być Asystentem w Dominie

Na samym początku obalę parę mitów. Podam też na kim i na czym mi zależy!

 • Asystentem może być każdy, pod warunkiem, że będzie chciał
 • Od kandydatów oczekuję entuzjazmu i miłości do rysunku
 • Przejście przez proces kandydowania na asystenta polega na przygotowaniu Cię do tej roli a nie czyhanie na Twój błąd. MI zależy żeby mieć świetną kadrę a nie żeby udowadniać, że się nie nadajesz.
 • Pracujesz ze mną a nie dla mnie! 
 • To jest też robota dla introwertyków. To są wspaniali prowadzący choć myślą o sobie “inni są lepsi i może to niech oni spróbują”
 • Ja hołduję zasadzie – “żeby uczyć angielskiego w podstawówce nie trzeba mieć doktoratu na filologii angielskiej” – Ja daję na początek łatwe grupy w których sukcesywnie będziesz się rozwijać
 • Jeżeli będzie w Tobie ENTUZJAZM i chęć rozwoju to się wszystkiego nauczysz
 • Prowadzącego musi cechować Empatia i chęć pomocy innym
 • Dobry nauczyciel jest cierpliwy i konsekwentnie tłumaczy aż ktoś zrozumie. Dla początkujących NIC NIE JEST OCZYWISTE i NIC NIE JEST ŁATWE

Co daje bycie prowadzącym w dominie

Wydawałoby się, że hajs. To też. Ale jest kilka podpunktów, które hajs przewyższają. 

Wszystkie korzyści:

 1. Specjaliści zarządzania wyszczególnili jaki typ pracy jest najfajniejszy – kreatywna praca, w młodej ekipie, gdzie jest miła atmosfera i masa śmiechu – no cóż taki jest Domin
 2. Hajs – nie można o nim zapominać. Za swoją pracę dostaniesz pieniądze.
 3. Elastyczność – to Ty decydujesz ile dni w tygodniu możesz. Decydujesz też które to będą dni.
 4. Dodatkowe umiejętności – możesz nauczyć się też innych umiejętności – WWW, akwarela, malarstwo olejne, SEO, nagrywanie Video a nawet rzeczy które zaproponujesz. Bo jak będą miały sens to będziemy się w tym kierunku rozwijać
 5. Popatrz na Tytusa Brzozowskiego, Grześka Wróbla, Wiktora Mielniczuka – Oni wszyscy są lub byli asystentami w Dominie. Bo “najwięcej rysuje asystent robiąc korekty czy wyjaśniając na tablicy”. To jest największa wartość pracy w Dominie – Rozwój osobisty.

Zobaczycie jak wiele osób odpuszcza rysowaniu bo nie mają czasu. Chcieliby ale nie wyrabiają. Dzięki prowadzeniu zajęć

Wypełnij ankietę wstępną

Trochę się znamy. Trochę się lubimy. Ale musimy poznać się bardziej dlatego tak ważne jest żeby wypełnić tę poniższą ankietę. Nowoczesna metoda zarządzania mówi “funkcja w pracy ma być dopasowana do profilu psychologicznego osoby”

Czyli introwertykowi nie daje się bycia rzecznikiem prasowym. A kinestetykowi nie daje się roboty za biurkiem.

Wśród Was są osoby które kochają pracę z dziećmi ale też są tacy którzy by tego nie znieśli. Ja dostosowuję grupę nie tylko do stażu w latach ale również do cech osobistych.

Co wpływa pozytywnie na bycie asystentem

Jest wiele czynników które wpływają na to kogo wybiorę. Poniżej masz listę co może wpłynąć pozytywnie. Nie oznacza to, że jak czegoś nie masz to szansa stracona.

Niektóre połączenia mogą też decydować, że się nie dogadamy. Bo cóż mi po osobie która bosko rysuje a jest zarozumiała. nadęta i opryskliwa. Z drugiej strony ktoś kto jest miły i ciepły w relacjach a mający słabego skilla i kompletne lenistwo w profilu też nie znajdzie uznania.

A więc na co zwracam uwagę :

 • Zaangażowanie – to widać, osoby zaangażowane same chętnie biorą udział w szkoleniach, chętnie komentują, są dociekliwe, zależy im itd.
 • Test końcowy – tak – będzie taki – będzie tam 10 zadań do wykonania. Bardziej żeby zobaczyć poziom niż żeby definitywnie kogoś odrzucić. Czasami po teście jest komunikat “Jeszcze nie, ale nie wykluczam w przyszłości”
 • Rysunek Tygodnia – to zawsze mi mówi że ktoś już raz pokazał swoją klasę. Brak takiego rysunku nie wyklucza.
 •  
 • Teoria nieoznaczoności Heisenberga  – ja będę patrzył z boku, nie będę zachęcał, nie będę naciskał będę obserwował

Hajs. umowy. zasady

Eployee advocacy

Zagrożenia -

Różnica pokoleń – poznaj mój punkt widzenia

My jesteśmy pokolenie X  Ty jesteś pokolenie Z

I tu będzie szalone niezrozumienie więc żebyśmy się dogadali musimy poznać perspektywę drugiej strony

Jak myślę JaPokolenie Z
  

 

Krzywa Duninga Krugera

Różnica pokoleń jest w tej krzywej widoczna aż nadto. I może to powodować spięcia. Czyli moje doświadczenie i świadomość kontra arogancja i pycha prowadzącego. Niestety zdarza się to często 🙁 

 

Coroczna ocena prowadzącego

Ja co roku siadam sobie z listą i każdego po kolei omawiam tak dla siebie. Jest pięciostopniowa skala oceny. Co roku może się to zmieniać.

 1.  Ambasador
 2. Zaangażowany 
 3. Neutralny
 4. Niechętny
 5. Sabotażysta