Koncentrujesz się tylko na architekturze.
Na zajęciach z archimistrza szlifujesz mistrzostwo w rysowaniu architektury. Po przerobieniu tego programu będziesz ją rysować świetnie. Mamy dla Ciebie aż 83 unikalne tematy. Niżej pełna lista.
Zobacz program !
Archimistrz to wędrówka przez style i epoki.
W ciągu całego programu przerobisz wszystkie najważniejsze style
Poznaj style w Archimistrzu
Detale, wnętrza, zewnętrza
Czy wiesz że przez 10 lat ( a nawet więcej) to kandydaci z naszej pracowni byli na pierwszym miejscu egzaminu na architekturę. Autor tego rysunku też był pierwszy.
Przejrzyj nasze kalendarium
Ciekawe przykłady perspektywy
Tu masz rysunek gdzie widać połączenie kreatywności i zaawansowanej persepktywy. Na zajęciach z modelowania i geometrii poprawisz kreatywność i widzenie przestrzenne.
Kliknij tutaj
Archimistrz jest za darmo !!!
Dla stałych uczniów Domina cały Archimistrz jest za darmo ! A jeżeli jesteś osobą z "zewnątrz" to możesz przyjść i zapłacić za jedną lekcję, miesiąc czy trymestr. Cennik jest niżej.
Zobacz ceny !

Nauka rysunku Archimistrz - termin zajęć :

W roku szkolnym 2018/2019 Nauka rysunku Archimistrz odbywają się we Wtorki 16:00-20:00

Co należy zrobić żeby z nich skorzystać :

 Jeżeli jesteś naszym uczniem to po prostu przyjdź !

Jeżeli jesteś osobą z zewnątrz to :

 • Zobacz cennik zajęć
 • Skontaktuj się z Elą : i dowiedz  się czy są wolne miejsca
 • Dowiedz się jaki jest aktualnie robiony temat
 • Przynieś odpowiednią technikę
 • Staw się na zajęcia we wtorek na 16:00

 

 

Korzyści z Archimistrza

Nauczysz się rysować Architekturę

Nie raz brakuje czasu. Kandydaci na architekturę chcieliby rysować więcej czystej architektury ale muszą podzielić to na przygotowania do matury i inne zadania. Dzięki temu że zajęcia są zorganizowane to można zawsze o stałej porze przyjść i ćwiczyć. Do pomocy jest zawsze zaangażowany prowadzący który chętnie udzieli rad i zrobi korektę. A program Archimistrza jest przemyślany i rozłożony w czasie nawet na dwa lata.

Poznasz style i epoki w Architekturze

Nie może być tak, że kandydat na architekturę nie zna podstawowych styli i epok. I tu znów przychodzi brak czasu.
Archimistrz pomaga, że przy okazji rysunku lecimy przez wszystkie style. Dzięki temu "przy okazji" nauczysz się je rozpoznawać. Zawsze to lepsze niż nic. Tylko trzeba przychodzić 😉
Bo jak będziesz dziurawić te lekcje to wiedza będzie niepełna. W tej formie kursu na architekturę przerabiamy też wnętrza i detale.,

Poznasz unikalnne techinki rysunkowe

Podstawą jest ołówek. Na Archimistrzu rozszerzysz naukę o takie techniki :
- patyk maczany w tuszy
- ecolina
- samgwina
- węgiel
- markery/flamastry
- cienkopis i pióro
- długopis
- kawa rozpuszczalna
...
Tak, kawa rozpuszczalna - bardzo ciekawa technika - okażemy Ci jak nią pracować

Zgłębisz zaawansowaną perspektywę

Kolejną korzyścią z Archimistrza jest znajomość perspektywy. Każde zajęcia ją obejmują. Jednak konkretne przypadki generują różne ciekawe zagadnienia w perspektywie. Tak jest na przykład kiedy rysujemy kapitel joński. Tam jest ta słynna spirala Fibonacciego. Dodatkowo jak przyjmie formy woluty to sprawa się nieco komplikuje. Ale od tego jest już prowadzący który najpierw zrobić wykład a potem pomaga bezpośrednio na kartkach uczestników.

Zapisz się na Archimistrza !

Lub zadzwoń po więcej informacji : 608-550-580

Kliknij w ten link a przejdziesz do dokładnego programu Nauki Rysunku Archimistrz

Archimistrz - cennik

Ile kosztuje Archimistrz dla osób które nie są stałymi uczniami Domina

Jedna lekcja

4 godziny zegarowe
120
za jedną lekcję
 • 24,75 za godziinę
 • 1 temat
 • x
 • x

Miesiąc

4x4 godziny zegarowe
330
4 lekcje
 • 20,60 zł za godzinę
 • 4 tematy
 • Dodatkowe zajęcia z Wolnej Pracowni
 • x

Trymestr

12x4 godzin zegarowych
899
12 lekcji
 • 18,70 zł za godzinę
 • 12 tematów
 • Cała Wolna pracownia
 • Kurs rysunku gratis !

Najczęściej zadawane pytania

Poniżej znajdziesz sześć najczęściej zadawanych pytań

Tak ! Systematyczność nie jest wymagana choć zalecana (to zdanie dotyczy kursantów Domina) Jeżeli jednak jesteś nową osobą to musisz przyjść na umówioną lekcję. Ponieważ w innym terminie może nie być miejsca. Jeżeli masz wykupiony miesiąc lub trymestr to możesz odrobić sobie lekcję na której Cię nie było w innym terminie,

Trzeba mieć zrobiony przynajmniej jeden trymestr a najlepiej dwa. Jeżeli jesteś osobą z zewnątrz to przydałoby się mieć już doświadczenie w rysowaniu perspektywy. Osoby zupełnie zielone nie poradzą sobie ze zrobieniem podrysu. Dlatego trzeba dać sobie trochę czasu na doszkolenie warsztatu.

Nie ma. Możesz przychodzić ile chcesz i kiedy chcesz. Kursanci pracowni Domin mają wstęp bezpłatny i bez ograniczeń. Jeżeli chcesz zapłacić za kilka lekcji to wtedy jedynym ograniczeniem jest liczba zajęć przez Ciebie opłaconych.

Każde zajęcia to jakaś technika. Na samym dole masz listę tematów – przy niej podane jest jaka technika do jakich zajęć. Jeżeli jesteś naszym “rejsowym” uczniem to po prostu przychodzisz i działasz. Jeżeli wykupujesz lekcję z zewnątrz to skontaktuj się z Elą która to koordynuje : 608-550-580. Ona poda Ci jaki jest aktualnie temat i co należy na zajęcia przynieść.

Pewnie ! Lepiej 40 minut niż nic. Wiele osób przychodzi żeby rozpocząć – dać do korekty temat z poprzednich zajęć i pracują w domu. Oczywiście, że systematyczność jest bardzo wskazana ale wiemy, że są osoby które mieszkają pod Warszawą i muszą jechać do domu. Lub też ktoś nie może zostać dłużej bo następnego dnia ma bardzo ciężko w szkole.

Dokładnie , wszystko wyszczególnione jest niżej. Program rozpisany jest na dwa lata. Rok A jest w lewej kolumnie a Rok B w prawej. Kiedyś było to w Ciągu jednego roku ale nikt się nie wyrabiał. Dlatego rozłożyliśmy to na dwa lata. A tak naprawdę to materiału mamy nawet na cztery. Niżej jet też galeria przykładowych 12 prac z pierwszego półrocza – zobacz co będziesz rysować.

Zostań Archimistrzem

Archimistrz.

Jest taki moment w życiu kandydata na architekturę, że wpada w wir egzaminów próbnych i wszystko postrzega przez ich pryzmat, starając się do nich dopasować. W pewnym momencie sama w wpadłam w taki „wir” i niemalże zapomniałam o ćwiczeniu podstaw oraz rysunku.

Wtedy właśnie, rok temu, odkryłam w Dominie kurs rysowania architektury – Archimistrz. Nie byłam pewna czego się spodziewać, ale dużo osób na około mnie w nim brało udział, chcąc dostać zaszczytny tytuł owego „Archimistrza” w pracowni, więc również się zapisałam. Miałam trochę gorszą sytuację od niektórych, bo mieszkałam poza Warszawą i nie mogłam brać udziału w cotygodniowych zajęciach. Nie zniechęcało mnie to jednak od pracy. Co tydzień przed próbnym egzaminem prosiłam asystenta o materiały, którymi później zajmowałam się w domu. Były one na tyle ciekawe, że spędzałam później trochę czasu wyszukując dodatkowe informacje  w Internecie na dany temat.  Jednocześnie uczyłam się historii sztuki, ćwiczyłam rysunek oraz poznawałam nowe techniki, o których sama bym nie pomyślała.

Dlatego właśnie polecam kurs nie tylko kandydatom na architekturę, ale również jej pasjonatom, początkującym oraz zaawansowanym rysownikom. Każdy z was może zostać Archimstrzem. Wystarczy chęć, przybory rysunkowe oraz trochę wolnego czasu.

 

Izabella Pudłowska

Jeżeli chcesz być architektem to zapisz się na ten kurs

To są świetne studia !

Nasi studenci architektury

Przeczytaj poniższe opinie o Archimistrzu.

Jak było na archimistrzu - opinie

Archimistrz – czyli zajęcia, które dały mi największy progres rysunkowy. Myślę, że mogę powiedzieć, że właśnie na tych zajęciach nauczyłem się najwięcej. Postępy mogłem obserwować z każdymi kolejnymi zajęciami. Oceniając mój rok spędzony na zajęciach z archimistrza uważam, że największą zaletą zajęć jest bardzo dobry dobór materiałów, który prowadzi nas przez różne style rysunkowe, tak, aby każdy mógł zaczerpnąć coś dla siebie. Dodatkową zaletą jest bardzo dobry prowadzący z zaangażowaniem, indywidualnym podejściem i cennymi (często nie zauważanymi przez nas) uwagami. Z perspektywy czasu widzę, jak dużo daje archimistrz poprzez możliwość obserwowania i analizowania dobrych rysunków. Na podstawie tego mogę polecić te zajęcia naprawdę wszystkim, niezależnie od ilości przerobionych trymestrów, poziomu rysunkowego czy wewnętrznych przekonań, te zajęcia są dla każdego.
Kamil Urban
Archimistrz 2018
Dzięki archimistrzowi w klasie maturalnej miałem motywację do tego żeby kończyć choć jeden duży rysunek w tygodniu i prawię zawsze mi się to udawało, bo tematy trafiały w mój gust. To na tych zajęciach utwierdziłem się że architektura to co lubię rysować najbardziej. Dzięki rozpiętości tematów przez wiele stylów architektonicznych poznałem ich cechy charakterystyczne, wiele z nich zapamiętałem. Moim zadaniem rysowanie tutoriali uczy nas wielu dobrych nawyków i schematów, dzięki którym z czasem możemy rozwinąć je do własnego charakteru na rysunku. Michał Madeja jako prowadzący był świetny, jego genialny warsztat i duże zaangażowanie sprawiało że czekałem na jego korektę, a po zajęciach czułem progres.
Bartek Urbanowski
Archimistrz 2019
Najbardziej to brakowało mi czasu. Ciągle miałem jakieś wymówki. A to przygotowywanie się do Matury, a to klasówka na jutro, a to konieczność szybszego wracania do domu. Z drugiej strony wielka frustracja. Domin daje tyle możliwości a ja z nich nie korzystam. I raz się zdarzyło. Powiedziałem "Teraz albo Nigdy" Już jechałem do domu ( a mieszkam na Bemowie) Wysiadłem z autobusu i wróciłem do Domina. Byłem kompletnie nieprzygotowany - bo tego dnia nie miałem zajęć rejsowych. Kartkę pożyczyłem a ołówek jakiś leżał na parapecie. Kiedy byłem już na zajęciach to zacząłem mieć lęk o lekcje w kolejnym dniu. Posiedziałem godzinę , zabrałem temat i wróciłem do domu. Powiedziałem sobie jednak - choćby nie wiem co skończę to na następny tydzień. I skończyłem. Przyniosłem Michałowi do korekty. I bez względu na to co mi powiedział byłem z siebie dumny, że się udało. Rysunek też mi się podobał. Michałowi też. Od tej pory zacząłem przyjeżdżać na Archimistrza regularnie i to był strzał w dziesiątkę. Cieszyło mnie że będąc uczniem Domina mam to za darmo. Im więcej rysowałem tym bardziej się nakręcałem. Rósł też poziom. Dlatego zachęcam tych którzy mają tak samo - zacznijcie!
Franek Kowalski
Archimistrz 2016
Do Domina chodzę już dość długo. To miejsce nie jest typową szkołą rysunku. Bardzo szybko zdajesz sobie sprawę, że to miejsce przyciąga podobnych do siebie ludzi, nie ma sztywnych zachowań i typowych relacji nauczyciel-uczeń. Prowadzący są po prostu normalni, zawsze chętnie pomagają i przekazują wiedzę bez zbędnego tworzenia barier między nimi a kursantami. Oczywiście, nie wystarczy tylko rysować  raz w tygodniu na zajęciach, trzeba ćwiczyć, ćwiczyć i ćwiczyć. Ale kiedy po trzech latach wyjmujesz swoje stare rysunki i porównujesz je z nowymi.... Rozpiera cię wtedy duma. Domin pomoże ci się rozwijać bez względu czy idziesz na architekturę, czy ASP, czy po prostu chcesz rozwijać swoje hobby. Jestem szczęśliwa, że znalazłam to miejsce i polecam je każdemu, który chce się rozwinąć rysunkowo.
Karolina Gałachowska
Kursantka 2018

Zapisz się do nas i przekonaj jak fajną atmosferę mamy !

Niżej Galeria a jeszcze niżej szczegółowy opis zajęć

12 przykładowych tematów z Archimistrza

Kurs rysunku architektonicznego Archimistrz - PROGRAM

Rok I

Rok II

0. Dolmen – Budowa (ołówek/wycieruch)  

1. Egipt – sala hypostylowa ( ołówek) 

2. Świątynia dorycka (ołówek) 

3. Styl Joński (ołówek) 

4. Maison Caree  (ołówek) 

5. Akwedukt – Cezarea (ołówek/kredka) 

6.San Vitale w Rawennie  (patyk,tusz) 

7. Kaplica św Leonarda (ołówek) 

8. Maria Laach (ołówek) 

9. Piazza Grande – (sangwina) 

10. San Gimignano I  (Art-Pen F lub M ) 

11. Kościół św Idziego – (patyk/tusz) 

12.Gotyckie prezbiterium – (ołówek) 

13.Przypory Trondheim  – (ołówek) 

14. Wnętrze st Denis (ołówek) 

15.Szydłów – (kredka) 

16. Gotyk fantasy – (Promarkery) 

17.Krzyżtopór – (ołówek) 

18.Liw – (ołówek) 

19. Cerkiew (Ecolina) 

20. Krakowski Rynek – (ołówek – wycieruch)

21 Kazimierz dolny – (flamaster) 

22. Toruń – (ołówek)  

23.Barok – (ołówek) 

24 Elewacja Barok (ołówek) 

25 Ceglane miasto – (długopis) 

26. Wrocław Świdnicka (cienkopis) 

27 WAPW – (cienkopis, akwarela, papier ścierny) 

28 Gaudi Batlo – (ołówek) 

29 Villa modernistyczna – (ołówek) 

30 Ronchamp I – (ołówek)  

31. Otto Frei  – (cienkopis) 

32 Seagram  – (ołówek) 

33. Q22 (ołówek) 

34. Varso z lotu ptaka (ołówek)  

35. Blob II (ołówek) 

36.   Wstwiacze (cienkopis + Promarkery)

37. Złota 44 (cienkopis,flamaster, kredka) 

38.Plansza Gostynin – (ołówek) 

39. Plansza (sangwina) 

40.Światy Macieja I – (cienkopis + flamaster) 

0p. Biskupin (ołówek)   

1p. Karnak (ołówek) 

2p. Styl dorycki (ołówek) 

3p. Kapitel Joński (ołówek) 

4p. Kapitel koryncki (ołówek)  

5p. Kapliczka w zieleni (ołówek) 

6p. Norwegia Korniluk (ołówek) 

7p. Biforium (ołówek lub długopis) 

8p Portal romański (ołówek) 

9p. Palermo – Banak (sangwina) 

10p. Kościół romański prezbiterium (cienkopis) 

11p. Kościół patykiem – (patyk/tusz) 

12p. kościół prezbiterium – (ołówek) 

13p.San Gimignano II (ołówek + kredki ) 

14p. Wnętrze kościoła Bożego Ciała (Promarkery) 

15p Wiślica – (ołówek) 

16p. Amiens – (Promarkery) 

17p. Czocha – (cienkopis + ołówek) 

18p.Holy Trynity Church (ołówek) 

19p. Zaułek  – (Art-Pen F lub M)

20p. Kraków – (kredka) 

21p. Faktury (ołówek) 

22p. Lwów -(ołówek) 

23p. Barok (sangwina) 

24p. Trynitarze Kraków (ołówek) 

25p. Styl koryncki – św Aleksander  

26p. Pęcice zimą – (cienkopis) 

27p WAPW – (cienkopis) 

28p. Van Nelle – (kredka) 

29p Glasshouse – (cienkopis) 

30p. Ronchamp II – (cienkopis) 

31p. Lloyds London – (flamaster) 

32p Wieżowiec w górę i w dół (cienkopis) 

33p.  Q22 wnętrze (ołówek)

34p. Varso z DOMINem (cienkopis) 

35p. Blob I (cienkopis + Promarkery) 

36p  Plansza Zaha Hadid – (ołówek)

37p. Chicago (cienkopis, flamaster, kredka) 

38p. Plansza odpoczynek w mieście – (ołówek) 

39p.New York in the rain (ołówek + wycieruch) 

40p. Światy Macieja II – (Cienkopis + flamaster) 

Rysowanie i malowanie architektury - jak to wygląda krok po kroku :

Zobacz może zainteresuje Cię coś z tego :

Gotyk wczesny czy późny ?

W tym artykule w prosty sposób i na zdjęciach nauczysz się rozróżniać poszczególne fazy gotyk.

Skorzystaj z darmowej lekcji

W każdy czwartek 20.00-23.00 oragnizujemy Live`a na Facebooku. Ale można w tym czasie przyjść do pracowni porysować z nami.

Zobacz najlepszy rysunek !

Tu masz Galerię najlepszych rysunków tygodnia. Robią duże wrażenie i na bieżąco są uzupełniane.

Zobacz gdzie jedziemy na plener

Sprawdź gdzie jedziemy na plener w nadchodzące wakacje. Może uda Ci się pojechać z nami. Znajdziesz tu relację z poprzednich wyjazdów.

Czy archimistrz jest podczas wakacyjnego kursu rysunku ?

Wakacyjny kurs rysunku + archimistrz.

Podczas wakacji nie zwalniamy. Zajęcia z archimistrza są w ramach Pięćdziesiątaków – kursu który trwa pięćdziesiąt dni. To jest taki nasz indywidualny twór. Jedna z przewag które mamy w pracowni.

Czy myślisz, że dużo jest osób które się na to decydują ?

I to jak ! Co roku ponad 30 osób decyduje się na taki ruch.  Takich mamy ludzi w Dominie. Jeżeli chcesz do nich dołączyć to zapraszamy.

A na wakacyjny kurs rysunku można też zapisać się przez stronę dominek.pl 🙂

Wakacyjny kurs rysunku w Dominku

A dla archimistrzów mamy pracę

Na najlepszych rysowników architektury mamy rysunkową pracę!

Marzenie! Nie dość, że robisz to co kochasz to jeszcze Ci za to płacą.

Tu niżej masz obrazek jednego z Archimistrzów. Kuba Chełstowski – najpierw był kursantem, potem studentem architektury a teraz mistrzem rysowania w perspektywie.

I to co tu widzisz to rysunek który zrobiła dla jednej z firm. Zgłosili się do nas żebyśmy narysowali detal w perspektywie. A detal był trudny bo rokokowy. Jakub świetnie sobie z nim poradził.

A ty też tak chcesz ?  Przyłaź na Archimistrza. Jeżeli jesteś z Domina to masz ten kurs za darmo. Jeżeli z innej szkółki rysunku to możesz zapłacić za te zajęcia bez konieczności zmieniania kursu stacjonarnego.

archimistrz